Irsko

FOTOGALERIE

Irsko
Irsko


Dnešní Irsko se rozkládá na 70 tisících čtverečních kilometrech a má zhruba čtyři a půl milionu obyvatel. Jediným sousedem je Severní Irsko, které však spadá přímo pod britskou korunu.

Jedna z posledních keltských kulturních bašt tohoto světa – Irsko – nabízí pro turisty opravdu více než dost zajímavých a inspirujících míst. Začněme třeba v Dublinu, zdejší půlmilionové metropoli. Spoustu klasicistních budov, které zaujmou každého návštěvníka, kamenný Dublinský hrad ze třináctého století a třeba i katedrála Christ Church. To snad hovoří za vše, pojďme dál! :-)

Cork, který je druhým největším městem Irska, má také ryze historický charakter. Je zde nejen univerzita, ale i obrovské letiště a narodil se tu asi nejslavnější fotbalista irské historie Roy Keane. A co takhle Limerick? Galway? Waterford? Měst je v Irsku spoustu, stačí se jen porozhlédnout po mapě. Určitě byste sem měli zavítat v polovině března, 17. dne tohoto měsíce se totiž bouřlivě slaví svátek místního národního světce – svatého Patrika.

Pokud vás Irsko opravdu láká, nezapomeňte se podívat na cestopis „Jak se vyznat v Irsku„.Autor - Jaroslav Hruška

Zveřejněno 21.1.2013

REKLAMA:
REKLAMA:

Kontakty     Reklama

© 2005-2018, Desperado.cz | Provozuje - Jaroslav Hruška