Panama (foto)

FOTOGALERIEPanama, která má na tři a půl milionu obyvatel, se rozkládá na 78 tisících kilometrech čtverečních (je tedy velká zhruba jako Česká republika, ale její tvar je poněkud nudlovitější). Sousedé Panamy jsou jen dva – Kolumbie a Kostarika.

A co zajímavého a inspirativního nabízí Panama svým návštěvníkům? Jsou to samozřejmě, snad jako v každé americké zemi, odkazy na původní obyvatele – Indiány, které tu více, tu méně doslova a do písmene vyvraždili španělští conquistadoři. Abychom ale Španěly jen nehaněli, za zmínku stojí i obrovské opevnění Portobelo-San Lorenzo, tedy to, co z něj od osmnáctého století ještě zbylo – tento komplex je zapsán i na seznam UNESCO.

Panama a její přírodní krásy ale rozhodně hrají prim. Darienský a Coibský národní park patří k tomu nejlepšímu, co může celá Střední Amerika vůbec nabídnout. Darien se rozkládá na šesti stech tisících hektarech, žijí zde pro zajímavost dodnes dva indiánské kmeny a najdete zde kapybary, vzácné druhy opic a pavouků a tak dále…Autor - Jaroslav Hruška

Zveřejněno 10.2.2013

REKLAMA:
REKLAMA:

Kontakty     Reklama

© 2005-2018, Desperado.cz | Provozuje - Jaroslav Hruška