Thajská metropole Bangkok

Plovoucí trh v Bangkoku (Thajsko)
Plovoucí trh v Bangkoku (Thajsko)

Jihovýchodní Asie je prostě magická, to vám jistě potvrdí každý cestovatel, který měl tu čest s Thajskem, Vietnamem či třeba Laosem. My nyní trochu nahlédneme pod pokličku země, ve které stále vládnou králové a kde žije na sedmdesát milionů lidí. Z toho více než desetinu bychom našli v Bangkoku, městě nacházejícím se nedaleko Thajského zálivu, centra obchodu a služeb s množstvím kulturních skvostů. Turistům se tu opravdu líbí a rádi se vracejí, v celosvětovém měřítku může konkurovat snad jen Paříž…

Buddhistické chrámy, exotický vzhled, ale také nekonečné možnosti nákupu

Bangkok skutečně nabídne vše, co si evropský turista může přát. Město andělů, ale také věčné město, tak zní historické přezdívky moderní jihoasijské metropole. O pořádnou porci zeleně se v městské zástavbě stará královský park Rámy IX., který je tu už více než dvacet let. Skrývá i rozlehlou botanickou zahradu. Zájem budí i velká ZOO, ale také zábavní park kousek od letiště s poetickým názvem Dream World.

Dominantou města jsou ale chrámy, jichž bychom tu napočítali řádově stovky, podstatnou část z nich založili členové královské rodiny. Královský palác tu stojí přes dvě stě let, zmínit ale musíme i Chrám smaragdového Buddhy, nejsvětější stavbu v celé zemi. Další velký chrám, Wat Arun, má za sebou nejméně čtyři staletí a z jeho 82 metrů vysoké věže budete mít nádhernou vyhlídku na celé město.

Moderní historie začala s koncem francouzského vlivu…

Nejstarší sakrální stavbou dnešního Thajska je pak Wat Pho s více než čtyřicet metrů dlouhou sochou ležícího Buddhy. Zapomenout nesmíme ani na řadu muzeí a památníků, které dokumentují hlavně vymanění se z francouzského područí. A mimochodem, pokud často cestujete a nacházíte se stovky mil od domova, přijde vhod cestovní pojištění, které vás zaručeně nikdy nenechá na holičkách – ať už budete vlastně úplně kdekoliv!

Booking.com