Nejkrásnější přírodní zajímavosti Chorvatska – znáte je?

Večerní Split (Chorvatsko)
Večerní Split (Chorvatsko)

Do Chorvatska každoročně míří stovky tisíc turistů z celého světa. Většina z nich za jediným cílem – ulehnout na oblázkovou pláž a užívat si sladkého nic nedělání. Ovšem jsou také tací, kteří si svou letní dovolenou neumí představit bez turistických aktivit nebo poznávání místních kultur, památek a přírodních zajímavostí. Pokud patříte do druhé skupiny „aktivních turistů“, pak jsou následující řádky určeny právě vám. Pojďme se společně podívat na 3 nejkrásnější přírodní zajímavosti Chorvatska, které byste rozhodně měli navštívit.

Modré jeskyně nedaleko Splitu

Prvním přírodním úkazem jsou Modré jeskyně (Modra špilja) nedaleko Splitu, které naleznete v malé zátoce Balun na ostrově Bišev. Jeskyně byly objeveny v roce 1884 baronem Eugenem von Ransonetem, který je zpřístupnil veřejnosti. Do jeskyně se můžete dostat dvěma vchod y z jižní a severní strany. Ze severní strany zde pravidelně vplouvají lodě, jižní vchod se nachází pod hladinou a je příčinou nadpozemsky krásné modravé barvy jeskyní.

Plitvická jezera v Chorvatsku

Plitvická jezera aneb legenda o stříbrném jezeře ožívá

Plitvice navštivte po cestě do cílové destinace nebo při návratu domů. Tento překrásný přírodní park, rozkládající se na ploše 29 482 ha, je protkán řadou malebných jezírek a tůní, vodopádů, skalisek a rostlin i stromů, které u nás zahlédnete pouze stěží. Právě v Plitvicích se natáčely legendární „Mayovky“. Během procházky tedy můžete porovnávat skutečnou krásu s tou na filmovém plátně.  Na procházku parku si vyčleňte celý den, ideálně dva. Na noc se můžete ubytovat v některém z místních hotýlků nebo lesních kempů, kde je každá noc nezapomenutelným zážitkem.

Souostroví Kornati (Chorvatsko)

Souostroví Kornati – potěšení pro oko i mysl

Další z národních parků, který byste na svých toulkách po Chorvatsku neměli přehlédnout, nese název Kornati. Kornatské ostrůvky mají magickou šedobílou barvu, zapříčiněnou čistým vápencem. Dokonalý obraz ráje dotváří blankytně modrá voda, o jejíž barvě přináší již dlouhá léta svědectví řada světových kosmonautů. Údajně je moře kolem kornatského souostroví nejmodřejší ze všech světových moří a oceánů.

Booking.com