Bibione - nejznámější italské letovisko

Bibione (Itálie)
Bibione (Itálie)

Jedním z nejoblíbenějších letovisek Itálie je okres Bibione nacházející se 80 kilometrů severně od Benátek. Toto místo je důkazem nepopiratelné krásy středomořské krajiny, ale zároveň zde nalezneme nenásilně umístěné turistické možnosti, jako jsou například lázeňské procedury, golf, projížďky na koni, zábavní parky, windsurfing, plážové sporty a mnohé další. Bibione je tedy skvělý cíl pro turisty, kteří hledají aktivní dovolenou i relaxaci.

Hlavní atrakcí Bibione je oblíbená několikakilometrová pláž, široká 250 až 450 metrů s úžasným výhledem na Jaderské moře. Tato destinace má zvláštní výhodu, a tou je klima, díky kterému se můžeme oddávat vodním hrátkám až do konce září. Najdeme zde poměrně nové turistické komplexy, mnoho obchodů, sportovní zařízení a pro ty z vás, kteří se rádi nechají hýčkat, Bibione nabízí plně vybavené lázeňské středisko. Pro rodiny s dětmi je připravena nedaleká zoologická zahrada Punta Verde a také vodní park Aquasplash se spoustou zábavy.

Milovníci historie jistě nepohrdnou návštěvou jednoho z nejznámějších italských měst nesoucí název Benátky. V tomto pozoruhodném městě propleteném sítí kanálů můžete obdivovat různé památky, náměstí, kostely a svou cestu pak zakončit romantickou projížďkou na jedné z tradičních gondol.

Dalšími blízkými letovisky jsou podobně proslulé Grado a Caorle se spoustou kouzelných písčitých pláží, které přímo lákají svým půvabem tisíce turistů z celého světa. Grado je historickým městem se specifickou atmosférou, již pocítíte na každém kroku. Rybářské městečko Caorle zve návštěvníky k odpočinku a posezení v místních pizzeriích, kavárnách nebo k nákupům na hlavní obchodní ulici Via Rio Terra. Budete příjemně naladěni přátelskostí místních obyvatel, Vaši radost a nadšení z pobytu v této lokalitě totiž umí skvěle prohloubit.

Všudypřítomná vůně moře, pravé italské pochutiny, večery plné zamilovaných procházek a nezapomenutelné zážitky – to je Bibione, místo vysněné dovolené.

Booking.com