Naplánovat ideální dovolenou si vyžádá trochu času

Cestovní pojištění na dovolenou
Cestovní pojištění na dovolenou

Možná se vydáte jen k našim sousedům nebo procestujete během letních měsíců půl Evropy. V každém případě, je dobré si vše naplánovat od A do Z a věnovat pozornost i mnoha detailům. Dovolená v zahraničí, na kterou budete ještě dlouho s láskou vzpomínat, se totiž nepřipraví za půl hodiny. Jistě vám s tím pomůže i několikadílný seriál, který si připravil web Top-pojištění.cz. Poradí vám s řadou praktických věcí kolem samotné cesty, ubytování nebo i výběru konkrétní destinace.

Nezapomínejte hlavně na krytí veškerých rizik

Čeká vás cesta do Chorvatska 2019? V tom případě nepodceňujte cestovní pojištění, díky kterému můžete jet v naprostém klidu. Sedmidílný seriál s vámi podrobně rozebere vše podstatné – s kým vyrazíte a kam? A v neposlední řadě, pojedete s cestovní kanceláří nebo jako turista, který si raději všechny klíčové věci zařídí sám?

Ve třetím článku se dozvíte, jaký dopravní prostředek pro vás bude nejvhodnější. Někomu zkrátka vyhovuje pro cesty letadlo, při cestě na Jadran nebo italskou riviéru bude dobrou volbou i osobní auto, cesta na dovolenou může mít řadu podob. Čtvrtý text dá pár dobrých rad kolem ubytování, komfort je totiž při dnech plných odpočinku hodně důležitý a nebudete jej mít zcela automaticky. Prohlédněte si reference více hotelů a penzionů v lokalitě, do které míříte a rozhodujte se podle více určujících kritérií. A když už budete trávit čas u počítače, vyberte si také cestovní pojištění online, které nabídne zajímavé řešení už za pár minut…

Stravování? I to je lepší zajistit dopředu

Polopenze, plná penze nebo nákupy v supermarketech, které jsou jen kousek cesty? I v tomto bodu se musíte rozhodnout a pomůže vám s ním pátý díl dovolenkového seriálu. Nakonec, máte rádi dovolenou, při které jste hodně aktivní a poznáváte nová místa a lidi nebo spíš raději odpočíváte na pláži? S tímto důležitým bodem výběru dovolené poradí text číslo šest.

Dovolená Chorvatsko autem aneb klasika tuzemských domácností, chtělo by se říci. Ani u moře, kde vám budou skoro všichni rozumět a kde jsou Češi vždy vítaní, byste však neměli zapomínat na krytí potenciálních rizik. Cestovní pojištění je proto jasná volba, i kdyby šlo jen o pouhých pár dnů. Zajistíte si tak odpočinek bez nepříjemných překvapení, protože asistenční služba bude vždy k dispozici a výlohy za ošetření si vezme na starost právě pojišťovna.

Booking.com