7 nezbytností při letním cestování

7 nezbytností při letním cestování
7 nezbytností při letním cestování

Patříte mezi milovníky cestování a lákají vás dálky? Na cesty se můžete vydat s partnerem, rodinou nebo přáteli a klidně využít jen vlastní auto. Inspirujte se, co byste měli mít v autě s sebou a bez čeho se při letním cestování opravdu neobejdete.

1) Dostatek vody

V létě byste měli s sebou mít dostatek vody. Kromě vody v plastových láhvích můžete mít v kufru i kanystr s čistou vodou. Ta neslouží jen k pití, ale také pokud se potřebujete ovlažit, umýt si ruce, případně k vaření, pokud jedete kempovat nebo stanovat do přírody. Dejte pozor, aby byl kanystr čistý a jakmile by voda v něm byla divně cítit, raději ji vylijte, kanystr vypláchněte a vodu si napusťte novou.

2) Přibalte deku

Rozhodně přibalte deku nebo spacák. Nevíte, kam až přijedete nebo jak moc se může v noci ochladit a budete za deku vděční. Mimo jiné může sloužit složená i jako polštář, případně na ní můžete v přírodě posnídat nebo si užít piknik. Deku využijete také u vody. Kromě toho může sloužit i jako clona, když se budete chtít převléct.

3) Nářadí

Je pravda, že většina složitějších oprav na cestách nezvládnete, ať si přibalíte do kufru co chcete, ale i tak se vyplatí mít s sebou přibalené alespoň základní nářadí. To by mělo pomoct při přezutí pneu s defektem, případně při jednoduchých opravách, které zvládnete. S opravou řídící jednotky, opravou tachometru nebo třeba alarmu, zajeďte raději do servisu.

4) Náhradní klíče

Na cesty, obzvlášť pokud vás jede víc, si nezapomeňte vzít i náhradní autoklíč s imobilizérem. Bude dobré, pokud jej bude mít u sebe váš partner nebo dobrý kamarád, který při ztrátě autoklíče zajistí to, že budete mít náhradní. Pokud ztratíte klíče od auta doma, tak nezoufejte, výroba nových je také možná, a to i se speciálním bezpečnostním kódem, pro zajištění vašeho vozidla před zloději.

5) Baterka nebo lucerna

Hodit se vám bude také baterka, kterou můžete mít v autě vždycky. Lucerna nebo lampička na nabíjecí baterii se hodí na dovolenou, do stanu i na chatu. Vyhnete se tak nebezpečí požáru, při neopatrném používání svíček.

6) Lékárnička

Lékárnička patří do povinné výbavy, rozhodně tak zkontrolujte její obsah. Nezapomeňte si přibalit náplast, léky proti alergiím, případně další, které pravidelně užíváte. Myslete také na to, abyste s sebou měli repelent a opalovací krém.

7) Něco pro zábavu

Mějte s sebou i věci pro zábavu. Může to být sada na badminton, potápěčské potřeby, případně knihy, hry nebo třeba jen papír a tužku. Uvidíte, že na dovolené je opravdu nespočet aktivit, které vás rozhodně zabaví.

Booking.com