Kam vyrazit na Slapech? Tipy na výlety

Kam vyrazit na Slapech? Tipy na výlety
Kam vyrazit na Slapech? Tipy na výlety

Slapy nejsou pro mnoho lidí nic nového. Přesto zde stále hodně lidí nebylo. Možná mezi ně dokonce patříte i vy. Přesně pro vás jsme sepsali tipy na výlety, které si nesmíte nechat ujít. Více v článku.

Ubytování Slapy

Máte to na Slapy daleko a rádi byste viděli více míst? V tom případě si pronajměte chatu nebo chalupu na Slapech. Je to vhodný typ ubytování pro rodiny, ale také pro ty, kteří chtějí trávit čas na Živohošti, kde to večer opravdu žije. Pronájem chaty vás potěší, protože si s sebou můžete vzít děti, pejska nebo práci (v chatách bývá wifi připojení). Velkým plusem je soukromí, které můžete využít, jak se vám zlíbí.

Vyhlídka Máj

Byl pozdní večer – první máj – večerní máj – byl lásky čas. Vyhlídka Máj je velmi romantická. Čeká na vás nádherná příroda, vltavský meandr a hlavně klid. Hluboký kaňon zaujme každého, kdo na něj pohlédne. Vyhlídka Máj je celoročně přístupná po žluté stezce z obce Teletín.

Zámek Radíč

V 14. století zde stála středověká tvrz, která se postupem času proměnila na tento krásný barokní zámek. Uvnitř si můžete prohlédnout nástropní malby se starozákonními a mytologickými motivy. Pokud máte chuť, pořádají se také zážitkové prohlídky. Pro děti je připraveno hledání čarovného pokladu.

Nezapomeňte prozkoumat kapli Navštívení Panny Marie pocházející ze 17. století.

Rozhledna Drahoušek

U obce Osečany je postavená pěkná rozhledna sloužící také jako telekomunikační vysílač. Když narazíte na jasné počasí, uvidíte ze shora Benešovsko, Milešovku, Brdy či Ještěd. Drahoušek měří 48 metrů a nejlépe se na ní dostanete z parkoviště v Osečanech. Pořídíte zde i suvenýry.

Naučná stezka Drbákov – Albertovy skály

Kousek od břehu vodní nádrže Slapy můžete absolvovat poměrně dlouhou 7,5 km stezku. Cesta vede po schodech a skalních římsách, proto s sebou kočárek raději neberte. Na trase naleznete dvě vyhlídky – Bartůňkova a Albertova, přičemž druhá zmíněná je opravdu krásná. Informační tabule vás obohatí o zdejší přírodě a jiné zajímavosti. Žijí zde vzácné druhy živočichů – ještěrka zelená, koniklec luční nebo užovka hladká.

Booking.com