Dovolená na jihu Moravy je plná vína a slastného odpočinku

Zámek Mikulov (Česká republika)
Zámek Mikulov (Česká republika)

Chvíle, kdy si dopřáváme oddechu od všedního kolotoče, určitě nemusíme trávit někde v daleké exotice. Někdy je zajímavé poznávat krásy vlasti, vychutnat si všechny její pestré odstíny a zjistit, jak se žije v jiných českých krajích. Když se řekne Jižní Morava, všichni si jistě hned vybaví úrodnou nížinu, kde se daří tekuté révě a dalším plodinám. Hodonín, Břeclav, ale i další města, ve kterých se psala také evropská historie. Vydáte se tímto směrem a odpočinete si od života? Načerpání pořádné porce nových sil je příjemným bonusem navíc!

Užijte si kouzlo místa, kde se nespěchá

Vybírejte pečlivě, chtělo by se říci! Zůstává však pravdou, že penziony v regionu Jižní Morava neznají žádnou špatnou volbu. Vychutnat si atmosféru míst, v nichž nemá (a ani nesmí mít) běžný shon vůbec prostor. Penzion Mikulov vás zavede do města, které leží na rozhraní dvou světů, moravského a rakouského. Malebné náměstí, památka na proslulou židovskou obec, ale též hrobka patřící rodu Dietrichsteinů. K návštěvě láká i barokní zámek, takže si procházku na zámecký vrch rozhodně nenechejte ujít.

Prohlédněte si také penziony Lednice a objevte krásy Lednicko-valtického areálu, místa, které je věčnou památkou na rod Lichtenštejnů. Říká vám něco Janův hrad, Dianin chrám nebo Maurská vodárna? Potom vězte, že na pomezí Moravy, Rakouska a Slovenska je toho k vidění ještě mnohem více. Zámecký park láká k procházce, obdivovat můžete také minaret, který kázal vystavět Alois I. Stavba, která má 62 metrů, je jedním z největších klenotů moravského jihu a mimo jiné také rozhlednou, z níž si prohlédnete okolí jako na dlani. Novogotický zámek v Lednici, ale i barokní klenot ve Valticích, stačí si zvolit, kam vás srdce táhne jako první. Lze ale vřele doporučit, abyste nic turistům obecně doporučovaného nevynechali. A závěrem dovolte ještě jednu malou radu. Pokud vás láká dovolená v Čechách, vyberte si penziony na penzion.cz!

Booking.com