Užijte si léto v lázních

Karlovy Vary (Česká republika)
Karlovy Vary (Česká republika)

Léto je ideální dobou pro návštěvu lázní. Nejenže si můžete dopřát relaxaci a regeneraci těla i duše, ale také poznat krásy české přírody a kultury. Mezi nejpopulárnější a nejkrásnější lázeňská města patří Karlovy Vary a Mariánské Lázně. Co vám tyto lázně nabízejí?

Lázeňský pobyt v Karlových Varech

Karlovy Vary jsou největší a nejznámější lázeňské město v České republice. Lázně Karlovy Vary se zaměřují především na léčbu nemocí zažívacího a pohybového ústrojí, poruch látkové výměny a žláz s vnitřní sekrecí. Symbolem a pulzujícím srdcem lázní je Vřídlo, na kterém závisejí i ostatní karlovarské prameny.

Karlovarská lázeňská léčba se skládá z procedur, používajících k léčbě především minerální prameny. Aby měla terapie smysl, musí trvat alespoň tři týdny. Po příjezdu do lázní provede lékař vstupní prohlídku a předepíše vhodné procedury. Denní rozpis různých masáží, koupelí a pitné kúry se musí přesně dodržovat.

Lázeňský pobyt v Karlových Varech si můžete zajistit buď z vlastních zdrojů, nebo na doporučení svého lékaře a s přispěním zdravotní pojišťovny. Ve městě najdete mnoho lázeňských hotelů a dalších lázeňských zařízení, které vám poskytnou tradiční lázeňskou péči, širokou nabídku wellness programů i jednotlivé procedury.

Kromě léčení si můžete užít i bohatý kulturní a společenský život. Karlovy Vary jsou známé svým filmovým festivalem, který se koná každoročně v červenci. Můžete také navštívit muzea, galerie, divadla, koncerty nebo procházet se po kolonádě a obdivovat architekturu města.

Lázeňský pobyt v Mariánských Lázních

Mariánské Lázně jsou druhé největší lázeňské město v České republice. Leží v kdysi nehostinném bažinatém údolí, které spadalo pod správu kláštera v osadě Teplá. Mariánské lázně léčí hlavně nemoci ledvin a močových cest, dýchacího ústrojí, srdce a cév.

Mariánské Lázně se pyšní golfovým hřištěm, které je druhé nejstarší v Evropě. Založil jej anglický král Edvard VII. v roce 1905. Město má také svou zpívající fontánu, která každou hodinu hraje různé melodie.

Mariánské Lázně jsou v celém světě známé díky svým léčebným metodám a účinným a kvalitním léčivým zdrojům. Na území lázeňské zóny bylo objeveno okolo 100 studených pramenů minerální vody s vysokým obsahem kysličníku uhličitého. Lázeňskou léčbu si můžete objednat buď sami, nebo na doporučení svého lékaře a s podporou zdravotní pojišťovny.

V Mariánských Lázních najdete také širokou nabídku ubytování a stravování. Můžete si vybrat z různých typů hotelů, penzionů nebo apartmánů. K dispozici jsou také různé restaurace, kavárny nebo cukrárny. Pokud máte chuť na něco aktivního, můžete si zacvičit ve fitness centru, zaplavat v bazénu nebo vyrazit na procházku do okolních lesů.

Pokud si chcete odpočinout od stresu a starostí každodenního života, je letní pobyt v lázních skvělou příležitostí k relaxaci. Karlovy Vary i Mariánské Lázně vám nabízejí kvalitní léčbu i regeneraci, ale také možnost poznat krásy české krajiny i kultury. Neváhejte a rezervujte si svůj letní pobyt v lázních ještě dnes!

Booking.com