Slovník cizích slov se hodí i při cestování

Slovník cizích slov a cestování
Slovník cizích slov a cestování

V dnešní době se podíváme do zahraničí mnohem častěji než v předchozích generacích. Služební cesta, dovolená, celodenní výlet nebo víkend strávený v některém z evropských velkoměst. Ovšem, kdo má už nějaké zkušenosti, ví, že samotný slovník cizího jazyka někdy nestačí. V určitých případech se dá využít i jiný slovník – výkladový, který můžeme použít v mnoha případech klidně i doma. Televizní zprávy, starší filmy, seriály, literatura, všude se najdou výrazy, jimž nerozumíme, i když jsme je už někdy zaručeně slyšeli…

Praktický pomocník do kapsy určený pro každodenní život

Ne vždy rozumíme všemu, to je naprosto přirozené – význam slov nám někdy trochu uniká, i když se s nimi setkáváme v různých médiích. Některé výrazy patří ještě do minulého nebo lépe předminulého století, takže je můžeme vidět vůbec poprvé. Jindy slovník cizích slov nabídne zase podrobný výklad jiného termínu, díky čemuž budeme zase o něco moudřejší. Je pravdou, že řada slov je přejatá z němčiny, latiny nebo řečtiny, ale nabízí se samozřejmě i řada dalších jazyků, kterým se podařilo proniknout až do českých časopisů a učebnic. Nemusíme je sice používat ve společnosti až přímo ostentativně, abychom zaujali pozornost, ale je jistě dobré vědět, o čem je zrovna řeč.

Stačí mít po ruce mobil a internet, během pár vteřin můžete vědět, co znamená konkrétní slovo. Je to vlastně jednoduché, moderní technologie nám usnadňují život i v tomto ohledu. Přejaté z ciziny, příliš zastaralé na používání, nelibozvučné, příliš odborné – takových termínů bychom našli každý den dost a dost. Čeština je navíc hodně bohatým jazykem, ovlivňovaným po staletí mnoha vnějšími vlivy. Dokonce se dá v celosvětovém kontextu označit jako hodně unikátní, třeba i kvůli existenci písmene Ř. Slovník cizích slov tak poradí vždy, když si nebudete zcela jistí a rádi byste se vyjadřovali naprosto přesně.

Booking.com