Tip na výlet pro školy

Tip na výlet pro školy (Česká republika)
Tip na výlet pro školy (Česká republika)

5 tipů na školní výlet aneb s dětmi za zážitky. Pokud přemýšlíte, kam vzít děti na školní výlet, máme pro vás hned několik zajímavých tipů. Záleží jen na vás, který z nich si vyberete a kam chcete vyrazit. Pojďme na to.

ZOO Liberec

Zoologická zahrada Liberec je nejstarší v České republice. Je ale stále inovovaná a ve velmi dobrém stavu. Můžete zde obdivovat nádherné bílé tygry a dalších 160 druhů zvířat původem ze všech koutů světa. Na malé děti zde čeká i kontaktní ZOO a dětské hřiště. Probíhají zde i programy pro děti, k dispozici je i restaurace, jídelna, společenská místnost a spousta stánků se suvenýry a dobrotami.

Minifarma Dlouhá Louka

Méně známá Minifarma Dlouhá Louka má jedinečné kouzlo. Děti si zde mohou užít jedinečný kontakt se zvířaty v prostředí blízkém člověku a velmi příjemném. Můžete zde sledovat využití metod, jejichž cílem je předání informací a rozvoj znalostí. Návštěva zde bude mít pozitivní vliv na další život. Děti se mohou na vlastní oči setkat s domácími zvířaty a být v jejich bezprostřední blízkosti.

Běloveský pevnostní skanzen

Navštivte i Běloveský pevnostní skanzen. Najdete pozoruhodné objekty československého opevnění vybudované v letech 1935 až 1938. Součástí Běloveského pevnostního skanzenu je také velmi zdařile zrekonstruovaný objekt těžkého opevnění N-S 82 s názvem Březinka, kde se velmi dobře seznámíte s technickou dokonalostí pěchotního srubu. Milovníci historie si přijdou na své.

Dobrovická muzea

Dobrovická muzea zahrnují oblast cukrovarnictví, lihovarnictví i řepařství. Najdete to spoustu zajímavých exponátů, které nikde jinde neuvidíte. Města Dobrovice nabízejí hned 3 prohlídkové okruhy, které lze libovolně kombinovat. Uvidíte zde třeba obří kostku cukru nebo zdařilou exotiku mezi cukrovou třtinou. Navíc můžete také navštívit i cukrovar a lihovar v Dobrovici.

Zážitkový zábavní areál Fábula

Pokud chcete zabavit děti všeho věku a na celý den a za každého počasí, zábavní park Fábula je zajímavý pro všechny generace. Budete odcházet domů plni zážitků. V parku Fábula je i únikovka „Útěk ze žaláře“. Čeká vás program s animátory, temná místnost, pohádkové sklepení, kreativní tvoření v dílnách, různé herny i venkovního hřiště. Vyrazit sem můžete na rodinné i školní výlety. Výlet můžete spojit s romantickou cestou parním vláčkem, gastronomickým zážitkem v Kamenickém pivovaru nebo prohlídkou místního zámku s prastarou zámeckou lípou.

Booking.com