Floriana vám rozkvete před očima

Floriana (Malta)
Floriana (Malta)

Při návštěvě cizí země většina z nás věnuje nejvíce pozornosti hlavnímu městu a vyhlášeným letoviskům. Kdo však chce poznat více, měl by navštívit také místa ležící mimo hlavní tepny turistického ruchu. Na Maltě je to například předměstí metropole Valletty, Floriana.

O městě Floriana

Kdo navštíví město Floriana, zůstane okouzlen pestrobarevnou paletou zdejší flóry. Rozkvetlé jsou nejen městské parky a zahrady, ale také okna, balkónky a dřevěné arkýře a úzké uličky vinoucí se mezi domy. Floriana, která je malebným předměstím hlavního města Valletty, však nevděčí za svůj název květinám, nýbrž italskému stavebnímu inženýrovi Pietrovi Paolovi Florianimu, který doporučil vystavět velkolepé ochranné opevnění chránící Malťany před útoky z vnitrozemí. Tyto hradby byly skutečně postaveny a Floriana se v 18. století stále nejlépe chráněným městem celého souostroví. Jen pro úplnost dodejme, že město bylo založeno v roce 1634. Jak jinak, než opět jedním z velmistrů. Dnes je Floriana sídlem mnoha vládních institucí. Žije zde přes dva a půl tisíce obyvatel.

Kde, kam a co ve Florianě

Pokud patříte mezi milovníky botaniky, v botanické zahradě Argotti se vám jistě bude líbit. Kromě typických maltských rostlin, jako je macchie, šťavel či vřesovec, zde můžete obdivovat vzácné rostliny z tropického pásma a kaktusy. Za vidění rovněž stojí sbírka mušlí. Shora zahrady si nezapomeňte vychutnat nádherný výhled na přírodní přístav Marsamxett. Za zmínku rovněž stojí alej Mall, která je dlouhá takřka půl kilometru, a kterou založil velmistr Lascaris, aby měli maltézští rytíři kde odpočívat. Co se památek týče, mezi nejnavštěvovanější z nich patří kostel patrona města, sv. Publia. Kostel byl během 2. světové války poničen. Za vidění stojí především vnitřek stavby, kde najdete sochu sv. Publia a malby mezi nimi i tu líčící mučení sv. Publia. Světec má ve městě také své náměstí. ən yaxşı onlayn kazino saytlarının reytinqi

Kam dál na Maltě?

Pokud si chcete souostroví Malta užít klasickou dovolenou u moře, doporučuji navštívit oblíbené turistické letovisko Sliema. A až vás přestane bavit ležení na pláži, a dostanete chuť pokračovat v cestování, prozkoumejte nedaleké trojměstí Cottonera. Pokud se chcete rozjet více po ostrově, neměli byste vynechat barevné rybářské městečko Marsaxlokk v jihovýchodní části ostrova. Skoro na opačném konci ostrova je zase atrakce, která potěší rodiny s dětmi. Jedná se o vesnici Pepka námořníka, který zde sice nežil, ale po filmařích zde zůstali kulisy po natáčení tohoto filmu.

Booking.com