Sliema - letovisko, které žije

Sliema (Malta)
Sliema (Malta)

Malta může svým návštěvníkům nabídnout celou řadu přímořských letovisek, některá jsou rušnější, jiná klidnější. Sliema patří mezi letoviska, kde to žije od rána do noci nebo spíše od noci do rána.

Tady se nudit nebudete    

Menší letovisko na severovýchodě ostrova rozhodně není ospalé. Ať už vás baví tancování, popíjení, slunění, koupání, potápění, nakupování, anebo se zajímáte o kulturní život či památky, Sliema vám má ve všech ohledech co nabídnout. Promenáda, která je plná kaváren, barů a klubů, žije ve dne i v noci. Tedy především v noci. Pokud patříte mezi náročné hosty, oceníte komfort hotelů, které jsou považovány za nejlepší na Maltě, stejně jako vysokou úroveň ostatních služeb.

Oblíbená destinace mladých

Sliema je oblíbeným cílem především mladých lidí, kteří sem jezdí především kvůli bujarému nočnímu životu. Navíc ceny za drinky jsou ve srovnání s ostatními městy v Evropě velmi příznivé a nalijí vám už od 17 let. Pro společenskou únavu mají místní, včetně policistů pochopení, není divu, Malta žije především z turismu.

 TIP  V našem článku "Nejkrásnější pláže Malty aneb nejčistší voda v celém Středomoří" najdete doporučení, které pláže na Maltě jsou nejlepší.
 TIP  Další fotografie ze Sliemy si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Tři pevnosti ve Sliemě    

Když se v noci vydovádíte a zdřímnete si pod slunečníkem na pláži, můžete vyrazit za poznáním. Mezi nejnavštěvovanější památky patří pevnost Tigne Fort, o něco menší pevnost Cambridge Battery, která byla postupně přestavěna na kavárnu, a pro změnu zase pevnost Fort Maonel, na ostrůvku Island Maonel. Pevnost Fort Maonel byla postavena v první polovině 18. století, aby chránila maltské přístavy před nájezdy loupeživých pirátů.

Co dále navštívit   

Pokud patříte mezi milovníky rušného nočního života, tak vám Malta může nabídnout rušnější letovisko, než je Sliema, a to St. Julians, které proslavila především čtvrť plná barů a klubů Paceville. Hlavní město ostrova, Valletta, překvapivě tolik rušná není. Rozhodně byste ho však měli v rámci cestování na maltské souostroví také navštívit.

Booking.com