Comino – nejmenší obydlený ostrov Malty

Ostrov Comino (Malta)
Ostrov Comino (Malta)

Comino je nejmenší obydlený ostrov souostroví Malta rozkládající se na ploše 3 km². Jeho krásná příroda, nádherné zátoky a útesy, rozhodně stojí za návštěvu. Z Malty nebo ze sousedního ostrova Gozo sem jezdí pravidelná lodní doprava.

Ubytování a doprava

Comino (maltézsky Kemmuna) je třetím, a zároveň nejmenším obydleným ostrovem Malty. Na rozloze 3 km² žije méně než 10 obyvatel, v době turistické sezóny je zalidnění samozřejmě hustší. Jako turisté se můžete ubytovat v hotelu s překvapivým názvem Comino Hotel. Pokud nepatříte mezi náročné hotelové hosty, můžete se na ostrově Comino ubytovat také v apartmánech. Na Comino se jezdí ze sousedních ostrovů, Malta a Gozo, pravidelná lodní doprava.

Přírodní krásy a pláže

Pokud toužíte po romantické dovolené, kouzelná příroda ostrova Comino vás rozhodně nezklame. Celý ostrov je chráněnou přírodní rezervací, a proto je zakázáno odvážet odsud rostliny, kameny, anebo jiné přírodniny. Najdete zde tři nádherné pláže, malebné zátoky a útesy. Ostrov Comino je stejně jako Gozo velmi skalnatý. Nejznámějším místem se stala azurově Modrá laguna, která je považována za nejkrásnější místo celého souostroví. V Modré laguně si přijdou na své především milovníci potápění. Laguna je velmi mělká a podmořská fauna neobyčejně pestrá.

Památky na ostrově   

Pokud Vás zajímají památky, můžete obdivovat opevněnou věž Santa Maria Tower s dvanáctimetrovými zdmi, která byla vybudována, aby mohla Malťany varovat před vpádem Turků, a kostelík Pany Marie. Cestování na Comino lze doporučit pouze v létě v době turistické sezóny, protože jindy Vás zde neobslouží, ani neubytují.

Booking.com