Krátké video ze Sliemy na Maltě

Promenáda ve Sliemě (Malta)
Promenáda ve Sliemě (Malta)

Sliema je dvacetitisícové město, které využívají lidé žijící trvale ve Vallettě jako místo k rekreaci. A možná by tím mohli dát zajímavou inspiraci také evropským turistům. Ve Sliemě totiž najdete vše, co jste hledali, ať už to byla poklidnější pláž tvořená plochým skaliskem, nekonečné nákupy nebo bohatý noční život. A kde začíná St. Julian´s a končí Sliema? To vlastně nikdo neví, ale jestli nemůžete usnout, není důvod se nevypravit právě tam. A co dalšího zajímavého nabídne právě toto městečko?

Do Valletty můžete klasickým linkovým autobusem

Sednete na autobus a za chvilku jste v maltské metropoli – a zase zpátky. Sliema má přímo precizní dopravní obslužnost, tedy pokud není dopravní zácpa. Když se k tomu přidá řada barů a až nekonečné množství restaurací, čilejší ruch na promenádě a skalnaté břehy nebo pláž s uměle dovezeným pískem. V Exiles Bay si užijete zelený park, kde na chvilku zapomenete na ten provoz kolem – a někdy to vážně není od věci…

 

Historii Malty poznáte samozřejmě nejen ve Vallettě, na ostrově Gozo nebo u megalitických chrámů, jako je ten ve Mnajdře. Poznejte i okolí Sliemy, kde najdete pevnost Tigné, pamětníka někdejší slávy johanitského řádu. Fort Tigné byla vystavěna v samém závěru osmnáctého století, přičemž již od roku 1998 je oficiálně zařazena na seznam UNESCO. Je tu ale i stará britská pýcha, jmenuje se Fort Sliema a byla využívána ještě relativně nedávno. Milovníci sakrálního světa stavebnictví ale také nepřijdou zkrátka, protože kostel Stella Maris z devatenáctého století je jedinečnou ukázkou místního baroka. Pravda, dříve tu byla prostě jen velká vojenská základna a je to ještě dnes vidět – ale to turisty určitě neodradí, už jen kvůli té dvojici obřích obchodních domů, kde vám snadno splní každé přání.

Booking.com