Nejkrásnější koupání na Maltě je v Golden Bay

Nejkrásnější písečná pláž je Golden Bay (Malta)
Nejkrásnější písečná pláž je Golden Bay (Malta)

Většina pláží maltského souostroví je kamenitých, o to větší hodnotu zde mají pláže písčité. Pokud se jedete na Maltu především slunit a koupat, jistě se vám bude hodit tip, že v zátoce Golden Bay na severním pobřeží ostrova Malta najdete písečnou pláž, která je místními považována za nejkrásnější.

Písek a pozvolný vstup do moře

Malta má všem fanouškům cestování co nabídnout, ať je zajímají památky, nakupování, výlety, noční život, angličtina, vodní sporty, potápění anebo slunění a koupání. Pokud hodláte na Maltě chytat bronz, vyberte si některou z nejlepších písčitých pláží. Třeba tu v zátoce Golden Bay, která je vyhledávaná pro jemný písek a pozvolný vstup do moře.

Proslulá zátoka Golden Bay

Na severním pobřeží ostrova Malta, který je největším ostrovem maltského souostroví, si přijdou na své všichni milovníci vodních radovánek. Kromě krásné písčité pláže Golden Beach je zde totiž také obrovské centrum vodních sportů a zábavní park. Mimochodem za Golden Beach jsou ještě dvě další písečné pláže v sousedních zálivech. Restaurace s vynikající maltskou kuchyní zde nemohou pochopitelně chybět.

 TIP  V našem článku "Nejkrásnější pláže Malty aneb nejčistší voda v celém Středomoří" najdete doporučení, které pláže na Maltě jsou nejlepší.

Pokud patříte mezi náročné hosty, můžete se v Golden Bay rovnou ubytovat. Je zde totiž jeden z nejluxusnějších resortů v republice. V případě, že budete cestovat do Golden Bay z jiné části ostrova, jistě uvítáte, že přímo u pláže staví autobus.

Kam na výlet 

Až budete se svou barvou spokojeni, a nebude vás bavit ležet na pláži, vezměte do batohu foťák a hurá na výlet do blízkého okolí. Za vyblejsknutí nepochybně stojí rytířský palác ve vesničce Selmun známý jako Selmun Palace, stejně jako strategická pevnost, která chránila Maltu před nepřáteli – Red Tower. Za prohlídku stojí i rotunda Nanebevzetí Panny Marie ve městě Mosta, které leží skoro uprostřed ostrova. Pokud vám ze všeho nejvíce vyhovuje plážový život, netravte celou dovolenou na jednom místě a přesuňte se alespoň na jinou pláž, třeba do zátoky Paradise Bay. Anebo se dá doplout na sousední ostrov Gozo, kde se můžete koupat a slunit v zátoce Ramla Bay.

Booking.com