Selmun Palace – poslední stavba maltézských rytířů

Selmun Palace (Malta)
Selmun Palace (Malta)

Malta vděčí maltézským rytířům za bohatou výstavbu. Od hospod, přes kostely, až po nemocnice. Jejich poslední stavbou je impozantní Selmun Palace, zámek nedaleko od města Mellieha.

Kde palác najdete 

Solné městečko Mellieha (melh znamená maltsky sůl) se rozprostírá pouhých třináct kilometrů od hlavního města republiky Malta, Valletty. Nedaleko od letoviska Mellieha, oblíbeného především pro jeho krásné písčité pláže Mellieha Bay, najdete vesničku Selmun, která se pyšní poslední významnou stavbou johanitů, a to Selmun Palace. Stavba architekta Domenica Cachiioho vybudovaná v roce 1783 byla postavena jako sídlo charitativního řádu Monte di Redenzione degli Schiavi, kteří vykupovali křesťany uvržené do otroctví.

Selmun Palace dnes

Selmun Palace, jehož název se překládá buď jako zámek, nebo rytířský palác, prošel rozsáhlou rekonstrukcí, aby se mohl stát součástí hotelového komplexu s restaurací. Tak se skutečně stalo a rytířský palác se zařadil mezi vyhledávané turistické destinace. Většina z nich si však objekt pouze prohlédne a vyfotografuje, neboť hotel je velmi luxusní, čemuž také odpovídá cena za ubytování. Krásné prostory paláce se často využívají k různým společenským akcím.

Další památky v okolí 

Selmun Palace působí jako strážce zátoky St. Paul´s Bay. Kousek od paláce můžete vidět jednu z mnoha pevností na Maltě, a to pevnost Fort Cambell, postavenou britskou armádou v rámci obranného systému. Další obrannou stavbou je Red Tower (v překladu Červená věž známá též jako věž sv. Agáty) postavená v roce 1649. Ale vraťme se ještě do Melliehy, kde se na skále nachází vyhledávané poutní místo - kostelík Panny Marie na skále. Milovníci přírody si mohou udělat zastávku v Ghadira Natural Reserve, která je nejvýznamnější přírodní rezervací na Maltě, kde žije spousta vzácných ptáků.

Booking.com