TOP 10 míst na Sicílii

Taormina a sopka Etna (Sicílie - Itálie)
Taormina a sopka Etna (Sicílie - Itálie)

Na Sicílii se ročně vydává velké množství turistů. Ať už je to kvůli malebné přírodě, křišťálovému moři, historickým stavbám, gastronomickému zážitku, písečným plážím, nebo romantickým městům. Sicílie má zkrátka co nabídnout.

Sicílie je plná kontrastů. Z rušných center se zde během několika minut dostanete do míst, které jsou turisty netknuty. V těsné blízkosti historických památek zde stojí nově postavené budovy. Zatímco vrcholky hor budou pokryty sněhem, vy budete ležet na pláži a opalovat se.

O krásná místa zde opravdu není nouze. Navštívit zde můžete starobylé stavby, kouzelná města i přírodní rezervace. Na těch deset nejzajímavějších se teď podíváme.

Palermo

Pokud se na Sicílii vydáte letecky, Palermo bude zřejmě prvním místem, kde se na Sicílii ocitnete. Než se vydáte na cestu po Sicílii, určitě si nechte alespoň pár dnů na poznání tohoto hlavního města Sicílie. Během vašich toulek městem byste měli navštívit stavbu Cattedrale di Palermo , ke které denně míří davy turistů. Obdivovat nemusíte pouze její exteriér a interiér, ale za pár drobných se můžete podívat na samotnou střechu katedrály. Dále se přes náměstí Quattro Canti dostanete až na náměstí Piazza Pretoria . Zde se nachází Fontana Pretoria , které se díky velkému množství nahých soch též říká Fontana della Vergogna ( “Fontána hanby” , nebo “Fontána ostychu”) . Chloubou Palerma jsou i dvě divadla: Teatro Massimo a Teatro Politeama.

Cefalù

Místo považované za nejkrásnější prázdninové letovisko. Kouzelné město, které vás i přes nápor turistů uchvátí. Úzké uličky plné voňavých restaurací, domy na pláži, hora Rocca di Cefalù nad městem snižující se do průzračného moře, písečná pláž a skvostná stavba Duomo di Cefalù .

 TIP  Víte jak se žije na Sicílii? Více v našem stejnojmenném článku.

Při návštěvě Sicílie byste město Cefalù určitě neměli vynechat. Ať už zde strávíte den procházkou městem, odpočinkem na pláži, nebo výšlapem na horu Rocca di Cefalù , určitě nebudete litovat.

Riserva naturale dello Zingaro

Tato přírodní rezervace leží na severozápadní straně Sicílie a je dalším skvostem, který si nenechte ujít. Vysoké hory společně s kouzelnou přírodou a zářivou barvou moře tvoří nezapomenutelný zážitek.

Taormina

Krásné městečko plné výborných restaurací, luxusních obchodů a kouzelných uliček. Velkým lákadlem je zde řecké divadlo, ze kterého se vám nabízí výhled na samotnou Etnu. Zároveň je toto město označováno za nejdražší destinaci na Siclílii. Jeho poloha vysoko nad mořem a krása města za to ovšem stojí.

Agrigento - Valle dei Templi

Údolí chrámů ležící na jižním okraji města Agrigento je turisty hojně navštěvovaný archeologický areál. Radostným zážitkem nebude toto místo pouze pro milovníky historie. Naleznete zde dochované zbytky těch kdysi největších řeckých chrámů světa. V roce 1997 se údolí chrámů připsalo na seznam světového dědictví UNESCO.

Segesta

Takovou rozsáhlost zbytků historických staveb jako v Údolí chrámů ve městě Agrigento zde neočekávejte. Oproti Údolí chrámů zde na kopci naleznete pouze jeden osaměle ležící řecký chrám a na protějším kopci řecké divadlo. I přes to patří Segesta mezi nejúchvatnější starověké památky na tomto ostrově. Důvodem nejsou pouze tyto dvě historické stavby, ale také dechberoucí příroda všude kolem. Díky dalekým výhledům, zeleným kopcům a vůni přírody si toto místo jistě oblíbíte.

Corleone

Město s velkou pověstí, ležící ve vnitrozemí ostrova. Samotné město láká turisty spíše ze zajímavosti. Ať už se vám při názvu toho města vybaví cokoliv, určitě zvažte jeho návštěvu. Romantické uličky, malebné domy ani luxusní restaurace zde neočekávejte. Za zmínku ovšem stojí výhled na město, který se vám nabízí z hory ležící na jihovýchodní straně města.

Scala dei Turchi

Nedaleko města Agrigento se u jihozápadního pobřeží nachází skalní útvar s názvem Scala dei Turchi . Schodiště Turků může z dálky působit jako zasněžená hora. Nejedná se ovšem o led ani sníh, ale o slín (směs jílu a karbonátu). Jak už název napovídá, jde o nepravidelné schodiště, tyčící se nad písečnou pláží. Pokud se tedy za tímto skvostem vydáte, můžete si cestu zpříjemnit koupáním přímo pod bílým schodištěm. Zřejmě se zde setkáte s ne malým počtem turistů. To i díky tomu, že za vstup se zde zatím nemusí platit.

Etna

Nevím, co by mohlo být větším symbolem Sicílie, než je samotná Etna- nejvyšší činná sopka Evropy. Její návštěva je pro každého úžasným zážitkem a láká velké množství turistů. Vidět ji lze už z dalekého okolí. Nejste-li vášniví pěší turisté, lze se na Etnu dostat pomocí lanovky a následně využít jízdu jeepem. Pěší cesta na Etnu je náročná, ale dá se zvládnout. Pokud vám bude přát počasí, nabídně se vám z Etny nádherný výlet.

Liparské ostrovy

Posledním místem, které nelze opomenout jsou Liparské ostrovy. Vrcholky sopek, které vyčnívají nad hladinu moře, ležící u severního pobřeží Sicílie. Během návštěvy Sicílie byste se alespoň na jeden ostrov tohoto souostroví měli podívat. Mezi ty nejnavštěvovanější patří ostrov Lipari , Vulcano a Stromboli . Stejně jako na celé Sicílii, tak i zde se vám budou nabízet ty nejkrásnější výhledy.

Booking.com