Kouzelné město Cefalù na Sicílii

Cefalù (Sicílie - Itálie)
Cefalù (Sicílie - Itálie)

Cefalù je okouzlující město, které vás ohromí během několika chvil. Není tedy divu, že je považované za nejkrásnější prázdninovou destinaci na Sicílii.

Kde se Cefalù nachází

Cefalù se nachází na severním pobřeží Sicílie. Leží přibližně 70 kilometrů východně od Palerma (hlavní město Sicílie). Jeho pobřeží je omýváno Tyrhénským mořem. Zajímavá je poloha města. Z jedné strany je Cefalù obklopeno mořem a z druhé strany vysokou horou.

Město s romantickým názvem

Na Cefalù není romantický pouze jeho název, ale i struktura celého města. Velmi rychle si vás podmaní jeho kouzlo. Vysoké palmy, zářivá barva moře, dobrosrdeční obyvatelé a vůně citrusů. Takové je Cefalù.

Celé město je plné úzkých uliček, které jsou tvořeny krásnými domy, ze kterých jen těžko spustíte zrak. Většina z nich je obydlená. V těch zbylých jsou výborné restaurace, kavárny a lákavé obchody. Krámky jsou plné suvenýrů a módních doplňků. Ne jedna žena si z této dovolené přiveze nějaký ten přírůstek do svého šatníku.

Uchvátí vás i domy, které leží přímo na písečné pláži. Zatímco vy budete ležet na zlatavém písku a opalovat se, pár metrů od vás budou vlny narážet do fasád domů.

Dominantou města je nádherná stavba Duomo di Cefalù, o níž se dočtete níže.

Jak zde strávit skvělou dovolenou

Láká vás dovolená ve městě Cefalù, ale nejste si jisti, zda se zde nebudete nudit? Tak toho se opravdu bát nemusíte. Tato destinace není vhodná pouze pro zamilované páry a partu přátel, ale i pro rodiny s dětmi. Jemný písek na zdejší pláži a pozvolný přístup do moře je pro malé ratolesti ideální. Krásná pláž přímo vybízí ke každodennímu koupání. Tuto činnost si můžete zpestřit čím dál více proslulými paddleboardy.

Dalším zajímavým místem pro vaši návštěvu je stavba Duomo di Cefalù, jejíž arabská atmosféra vás zaručeně nadchne. Katedrála se tyčí nad střechami domů pod vysokou horou. Je obklopena mnoha restauracemi. Můžete si tedy vychutnávat skvěle vychlazený drink a obdivovat krásy této stavby. Celý požitek z tohoto místa skvěle podtrhnou všudypřítomné palmy.

Mohutná, úchvatná a oslňující. Přesně taková je Rocca di Cefalù. Netvoří pouze krásné pozadí města, ale slouží i jako fantastická vyhlídka. Pokud se pro zdolání této hory rozhodnete, tak se během necelé hodiny dostanete do výšky okolo 260 metrů nad mořem. Odtud se vám nabízí krásný výhled na město a jeho daleké okolí. Zároveň je to perfektní místo pro pozorování východu a západu slunce.

Ideální je si pro tento výlet zvolit chladnější dny. Zároveň si s sebou vezměte dostatek vody. Za krásným výhledem se totiž schovává náročný výstup.

Dovolená na Sicílii vám nabízí i velký gastronomický zážitek. Ochutnat byste zde měli nejrůznější mořské plody, těstoviny a samozřejmě pizzu. Rolky z mečouna, smažené krevety, nejrůznější mušle a těstoviny s mořskými plody jsou zde vyhlášené.

Během celé dovolené se ovšem nemusíte pohybovat pouze na území tohoto města. Na Sicílii můžete navštívit výše zmiňované město Palermo, které láká zástupy turistů. Případně se vydat na samotnou Etnu, která vaši dovolenou povýší na nezapomenutelnou. Nebo na jakékoliv jiné místo na Sicílii, které váš pobyt příjemně zpestří.

Chcete-li se vyhnout vyšším cenám a velkému množství lidí, vydejte se do Cefalù před začátkem hlavní sezony, nebo těsně po jejím skončení. Jelikož je toto letovisko čím dál více vyhledávané, tak zde bývá v hlavní sezoně opravdu rušno. Ubytování si raději rezervujte s předstihem.

Cefalù je považováno za jedno z nejdražších měst na Sicílii. Pokud ho ovšem navštívíte, rychle pochopíte, proč tomu tak je. Má zkrátka co nabídnout a nudit se zde rozhodně nebudete.

Dovolená ve městě Cefalù rozhodně stojí za zvážení.

Booking.com