Jak se žije na Sicílii?

Řecké divadlo na Sicílii (Itálie)
Řecké divadlo na Sicílii (Itálie)

Co vás na Sicílii jako turistu čeká? Je zde opravdu takové nebezpečí? Jaké jsou zde pracovní možnosti? Budete jako turista vnímat všude zmiňovanou mafii? Nejen o těchto informacích si můžete přečíst v následujících řádcích.
                                                                                  
O Sicílii jste již mohli mnohé slyšet. Nespočet informací jste si o ní mohli přečíst. Jeden si může Sicílii pochvalovat a druhý jí dávno odsoudil.

Zajímavostí je, že i když je Sicílie spojována s proslulou mafií, vydává se na ní čím dál více českých turistů. To je zřejmě také důvod k tomu, že letecké společnosti posilují přímé lety na Sicílii. 

Sicílie je ráj pro turisty

Patříte i vy do skupiny těch, kteří si Sicílii zamilovali? Není se čemu divit. Tento ostrov vám totiž nabízí nespočet krásných míst. Výborná kuchyně, dechberoucí příroda, křišťálové moře a okouzlující památky. Nic z toho se totiž Sicílii nedá upřít.

Je to ideální místo pro vaši dovolenou. Ať už chcete lenošit na pláží, nebo zdolávat vysoké kopce. Na Sicílii se můžete vydat za rodinnou dovolenou, nebo za aktivním zážitkem s přáteli. Nabízí se vám toho zde opravdu mnoho. 

Pokud jste o Sicílii zatím váhali, tak jí určitě dejte šanci a za poznáním jejích krás se vydejte.

Na co se připravit, když se na Sicílii vydáte

Ať už se na Sicílii vydáte na několikadenní dovolenou, nebo na delší časový úsek, je potřeba se připravit na několik situací a “nástrah”.

Připravte se na:

- Zběsilou dopravu
- Temperament všude kolem vás
- Nepořádek a odpadky ve větších městech
- Noční život
- Polední siestu
- Časté líbání a objímání

Život na Sicílii

Práce na Sicílii

Co když se rozhodnete zůstat na Sicílii delší časový úsek? Není mnoho důvodů, proč zde delší dobu pobývat. Za prací se na tento ostrov vydává opravdu malé množství lidí. Častější je tedy možnost studia, nebo poznání přírodních či architektonických krás tohoto ostrova.

Za prací se na Sicílii prakticky nejezdí. Pokud tomu tak je, tak je to opravdu hodně výjimečná situace. Není zde totiž dostatek pracovních míst ani pro místní obyvatele. Každý si svoji pracovní pozici dobře hlídá a je rád za každou pracovní možnost. Muži zde pracují například i v květinářství, nebo jako jakýsi “nandavači” zboží do nákupních tašek. Ano, u pultu stojí muž, který vám pomáhá rovnat nakoupené zboží do tašek. U nás by takovouhle pozici ocenilo jen velmi málo mužů. Zde jsou za ni vděčni.

Sehnat na Sicílii práci jako zahraniční student je prakticky nemožné. Občas je to náročné i pro místní studenty.

Seženete-li na Sicílii práci, tak máte opravdu velké štěstí. Chcete-li se ucházet o dobré pracovní místo, musí vás schválit vaše rodina. Zaměstnavatel si od vás může vyžádat kontakt na člena rodiny a poté ho kontaktovat, aby na vás udělal jakýsi posudek. I samotná mafie zde zasahuje do vaší kariérní dráhy. Ta se též zajímá o to, kdo vlastně jste a jaká je vaše minulost.

Mafie sice není tak úplně vidět, ale součástí zdejšího života je bezesporu. Místní obyvatelé o ni neradi mluví. Jsou zde ovšem různé organizace, které se proti ní snaží bojovat.

Mafie se nezajímá pouze o vás, jako o zaměstnance, ale daleko více se zajímá o samotný podnik. Má-li být podnik v “bezpečí”, musí za to jeho majitel platit mafii tzv. výpalné. Pokud toto majitel nečiní, tak mnohé riskuje. 

Je zde opravdu takové nebezpečí?

Sicílie je spojována s nejrůznějšími souvislostmi. Důležité je zmínit to, že světlo nebezpečné Sicílie na tento ostrov vrhli především obyvatelé s jinou národností, kteří zde pobývají. Původní Siciliané jsou velmi laskaví a přátelští.

Musíte dodržovat pár základních pravidel a nebezpečí vás zde jako turistu nečeká. 

- V nočních hodinách buďte raději doma
- Ve večerních hodinách se vyhýbejte neosvětleným cestám
- Ženy by zde za tmy neměly chodit bez doprovodu muže
- Vyhýbejte se podezřelým čtvrtím a pohybujte se v rušnějších ulicích
- Nedávejte příležitost pro kapesní krádeže 

Pokud budete tyto pravidla dodržovat, tak vám zde žádné nebezpečí nehrozí.  

Neváhejte a na Sicílii se vydejte 

Nenechte se tedy odradit tím, co o Sicílii slýcháte a vydejte se poznat její krásy co nejdříve. Rozhodně to stojí za to. 

Booking.com