Waidhofen an der Thaya v Dolních Rakousích

Waidhofen an der Thaya (Rakousko)
Waidhofen an der Thaya (Rakousko)

Malé městečko Waidhofen and der Thaya-Land v Dolních Rakousích má jen něco málo přes pět tisíc stálých obyvatel. Sestává se z celkem deseti menších částí, které byly sjednoceny v jeden celek teprve ve druhé polovině minulého století. První pramenné zmínky o tomto regionu, který je dodnes z jedné čtvrtiny zalesněn, pocházejí z poloviny 12. věku. Historie je přímo přeplněná nájezdy českých vojsk, které sem mířily za kořistí. Přeci jen, hranice jsou opravdu nedaleko. Klid pro Waidhofen nastal až v 16. století, kdy se českého trůnu zmocňují Habsburkové.

Waidhofen an der Thaya (Rakousko)

A co můžete ve Waidhofenu zažít? Zavítat můžete například do kempu Thayapark, kde na vás čeká celá škála rekreačních zařízení a možností sportování (stolní tenis, oblíbený minigolf nebo dokonce i plážový volejbal). Výhodou je i blízká řeka, Rakouská Dyje, která slibuje i mnoho vodních radovánek.

Do Waidhofenu ale zavítejte i v případě, že máte rádi dobré jídlo. Kapr, bramborové šišky nebo jiné regionální pochoutky zde můžete ochutnat na každém rohu. A kromě jiného se zde koná i Mezinárodní hudební festival.

Waidhofen an der Thaya (Rakousko)

Rodiště slavného pilota Formule 1 Alexandera Wurze ale nabízí i kousek historie. Radnice ze 16. století nabízí spolu s nedalekým muzeem zajímavý vhled do historického, kulturního a hospodářského života města. Dominantou města je i Sloup Nejsvětější trojice, postavený v letech 1705-1709 Wolfgangem Steinbockem. A zapomenout nesmíme ani na barokní farní kostel sv. Floriána, jenž prošel před pěti lety důkladnou rekonstrukcí a je znovu přístupný široké veřejnosti v celé své kráse. Prohlédnout si můžete hlavně interiér kostela, který přečkal celý běh historie v gotické podobě.

Z Waidhofenu and der Thaya-Land můžete podniknout krátký výlet i k dalším zajímavostem Rakouska. Za návštěvu stojí například nedaleké hrady – Rosenburg a Rappottenstein.

Booking.com