Lyžování v Rakousku, to je skutečně ideální zimní dovolená

Lyžování v Rakousku
Lyžování v Rakousku

Češi rádi jezdí na dovolenou do ciziny a když přijde zima, Středomoří vystřídají zejména Alpy. Přímo nádherné sjezdovky lákají i na prvotřídní komfort pro všechny, kteří se tu rozhodli strávit pár zimních dnů – nebo rovnou celý týden. Nakonec, nemusí zůstat jen u lyžování, užijte si wellness nebo hotelový bazén, zkrátka dovolená se vším všudy.

Stovky kilometrů tratí, určených i pro začátečníky

Nevadí, že na lyžích ještě nemáte tolik zkušeností. Lyžování v Rakousku je tu pro všechny, včetně těch, kteří si sjezdovek zatím ještě moc neužili. Střediska jako Kaprun nebo st. Leonhard patří k tomu nejlepšímu, co mohou Alpy v Rakousku vlastně vůbec nabídnout. A co třeba slavný Ötzalský ledovec? Jen tady si užijete více než 140 kilometrů tratí. Stačí se sem jen dopravit, vše ostatní už je připraveno. Výhodou těchto oblastí je také to, že se dají navštívit klidně celoročně – a pořád si zde užijete spoustu zábavy a oddechu od nekonečného pracovního stresu. Užít si totiž můžete i termální čtyřhvězdičkový hotel, ve kterém vás budou přímo rozmazlovat.

Lyžování Rakousko nabízí řadu zážitků, které se jen tak neomrzí. Nakonec, lyžování v termálních oblastech, to je stejné, jako dvě oblíbené lahůdky v jednom dárkovém koši. Užijí si tu samozřejmě i děti, některá zařízení jsou dokonce určena speciálně pro ně. Týdenní dovolená, při které zkombinujete termální lázně a zasněžené sjezdovky, přijde vhod nejen tehdy, když máte takříkajíc vybité baterie. Pokud si nevyberete ze základní nabídky, samozřejmě je tu i možnost nechat si připravit pobyt přesně na míru. Lyžování na ledovci je přeci romantika, když se rozhlédnete po širém kraji a uvidíte, co vše je pod vámi. Skutečně magický pohled, protože alpská scenérie ještě není zasažena moderní civilizací tak, aby nevynikla místní příroda. A o to tu přece jde…

Booking.com