Ramla Bay a mytická jeskyně Kalypsó

Ramla Bay  na ostrově Gozo (Malta)
Ramla Bay na ostrově Gozo (Malta)

Gozo je nádherný ostrov opředený mnoha mýty. Ten nejznámější je spojen s malebnou zátokou Ramla Bay a mytickou jeskyní nad ní, jeskyní nymfy Kalypsó.

Vyhledávaný cíl turistů

Pokud máte rádi místa opředená mýty a zavítáte na souostroví Malta, jeskyni nymfy Kalypsó, byste si rozhodně neměli nechat ujít. Jeskyně, ve které podle řecké mytologie žila nymfa Kalypsó, ukrytá ve skalách nad zálivem Ramla Bay, patří mezi vyhledávaná místa turistů, kteří mají rádi cestování do míst s nádechem tajemna.

Mytická jeskyně Kalypsó

Nymfa Kalypsó podle legendy očarovala válečníka a mořeplavce Odyssea a pomocí kouzel ho držela dlouhých sedm let u sebe. Jeskyně nymfy Kalypsó je rovněž místem historických archeologických nálezů, které pocházejí více než 3600 let před naším letopočtem. Nádherný výhled od jeskyně na pobřeží ostrova, který nám nabídne i torzo podmořského opevnění, které postavili maltézští rytíři v 18. století, stojí přinejmenším za fotografii.

 TIP  V našem článku "Nejkrásnější pláže Malty aneb nejčistší voda v celém Středomoří" najdete doporučení, které pláže na Maltě jsou nejlepší.

Zátoka Ramla Bay

V zátoce pod jeskyní najdete jednu z mála písečných pláží na ostrově. Pláž v Ramla Bay je navíc známá svým červeným pískem. Zátoka Ramla Bay se nachází v severní části ostrova Gozo, který patří jak mezi vyhledávaná turistická letoviska, tak mezi oblíbená místa Malťanů, kteří zde mají své chaty, a po večerech se na plážích vesele baví a grilují. Překvapivě častěji maso savců než rybí, a to z prostého důvodu. Ryby jsou v okolí ostrova téměř vylovené.

Co dále navštívit

Co dále stojí za návštěvu, to je nejstarší město na ostrově Xewkija. Jeho dominantou je kostel Jana Křtitele s obrovskou kopulí. Navštívit můžete také muzeum a větrný mlýn. Kdo dává přednost koupání před památkami a výlety naučného typu, jistě ocení tip na další krásné pláže, kde může odpočívat. Nejlepší koupání je v zátoce Paradise Bay na maltském poloostrově Marfa a Golden Bay. Co v Paradise Bay jako turisté nejvíce oceníte, to je možnost volby z několika barů, kde se můžete příjemně občerstvit.

Booking.com