Nejkrásnější pláže Malty aneb nejčistší voda v celém Středomoří

Pláž Golden Bay (Malta)
Pláž Golden Bay (Malta)

Užijte si příjemnou dovolenou plnou slunce, písečných pláží, a hlavně azurové vody jako stvořené k potápění, šnorchlování nebo prostě jen dovádění ve vlnách. Řecko, Itálie nebo třeba Chorvatsko? Pokud jste už všude byli a podruhé vás některé lokality neumí správně oslovit, zkuste Maltu, zejména pak její plážové resorty. Představíme si je teď jeden po druhém, většina z nich zaujme třeba tím, že je oceněná Modrou vlajkou. To znamená tak čistou vodu, jak jen můžete očekávat. Prostě moře, kterému vidíte až na dno…

Mezinárodní letiště rozhodně usnadňuje všem turistům dopravu

Jen asi pět kilometrů od Valletty, hlavního města Malty, najdeme mezinárodní letiště, které je spojené s mnoha evropskými destinacemi, od Barcelony přes Kodaň, Paříž, Prahu, Moskvu, zaletět odtud se dá i do New Yorku. Když se rozhlédneme ve Vallettě samotné, sedmitisícové město nabídne procházku historickými čtvrtěmi, ale především nás pak vyšle o pár kilometrů severněji. Vždyť koupání ve Sliemě si nemůžete jen tak nechat ujít?

Klidná Sliema nabídne i pár historických staveb, zdejší hotelové komplexy patří k nejmodernějším na světě. Krásné promenády prosluněnými uličkami možná některým trochu zkazí příkřejší útesy, žádné písečné pláže tu nenajdete, spíš jen kamení a pozvolný vstup do vody je nahrazen žebříky. Hotely ale vše vynahradí soukromými bazény a možnostmi kolem vodních sportů. A procházka na pevnost Tigné Point určitě také nikomu neuškodí…

Krásné pláže najdete na severu ostrova Malta 

A nyní se dostaneme k jádru všech věcí! Pláže Malty jistě nadchnou milovníky slunění na žlutém písku. Pojďme si proto představit tři zajímavé možnosti, díky kterým se možná budete na malý středomořský ostrov chystat i vy! Číslem jedna je Golden Bay, písečná pláž v severozápadní části Malty a útulná zátoka v jednom balení. Pozvolný vstup do moře, jemňoučký písek a možnost poprvé vyzkoušet některé netradiční vodní sporty. Nejluxusnější na celé Maltě, i to tvrdí nezávislé recenze mnohých cestovatelů.

Nejinak tomu ale bude třeba i na Paradise Bay, což je skutečně Rajská zátoka! Hotelový komplex je nedaleko malého městečka Cirkewwa, další středisko Mellieha s plnou turistickou vybaveností je pak dalších šest kilometrů daleko – sveze vás tam snadno autobus. Bude tu klid, což je ideální pro hosty, kteří nevyhledávají společnost dalších stovek slunících se lidí a přeplněné pláže. Do třetice si určitě musíme zmínit ještě jednu perlu Malty, kterou je Ramla Bay. Neleží na hlavním ostrově Maltské souostroví, ale na menším ostrově Gozo. Nedaleko odtud měl přistát sám Odysseus, jehož zde sváděla nymfa Kalypsó.

Booking.com