Výlet lodí Captain Morgan – jiný pohled na Maltu

Přístaviště Sliema (Malta)
Přístaviště Sliema (Malta)

Pokud chcete dobře poznat maltské souostroví, a vtisknout si to své mysli co nejvěrnější obraz, tak byste si vedle cestování po pevnině měli udělat výlet také po moři. Plavba lodí Captain Morgan vám ukáže Maltu z jiné perspektivy.        

Vyhlídková plavba lodí

Vyhlídkové plavby kolem pobřeží se můžete v turistické sezóně zúčastnit libovolný den, výlety po moři zajišťuje firma Captain Morgan Cruises. Během plavby si můžete prohlédnout nejen Maltu, ale také další dva obydlené ostrovy Gozo a Comino, stejně jako neobydlené ostrovy a miniostrůvky.

Pevnost na Manoel Island

Když budete obeplouvat ostrovy a proplovat kolem skalisek, útesů, hradbám a pevnostem na dosah, možná si budete připadat jako dobyvatelé nebo piráti na průzkumné výpravě. O pevnosti není na Maltě nouze. Z moře můžete krásně vidět třeba Manoel Fort na Manoel Island nedaleko oblíbeného turistického letoviska Sliema.  Ostatně pokud vás zajímají pevnosti, kolem ve Sliemě najdete další dvě, a to Tigne Fort a Cambridge Battery.

Hlavní město Valetta a pevnost Rinella

Z moře si samozřejmě můžete krásně prohlédnout také hlavní město Malty Vallettu, včetně Velkého Přístavu Grand Harbour, kde se nachází další pevnost, tentokrát Rinella střežící největší funkční dělo na světě.

Trojměstí Cottonera

Plavba lodí vám rovněž nabídne jedinečný pohled na trojměstí Cottonera, složené z měst Vittoriosa, Senglea a Cospicua, kde původně sídlili maltézští rytíři. Škoda jen, že trojměstí bylo během druhé světové války poničeno a nedochovalo se v něm více památek.

Megalitické chrámy na Maltě

Během plavby si můžete povšimnout také malého skalnatého ostrůvku Fifla. Ten sám o sobě není tak zajímavý, jako megalitické chrámy v jeho blízkosti – Mnajdra a Hagar Qim. Jedná se o nejstarší stavby jak na Maltě, tak v celé v Evropě. V jejich blízkosti si můžete připadat jako byste cestovali v čase o celé věky nazpět. Komplex chrámů Mnajdra totiž byl postaven kolem 3400 let před naším letopočtem, Hagar Qim kolem 2400 let před naším letopočtem.

Booking.com