Video z vesničky Pepka námořníka

Vesnička Pepka námořníka (Malta)
Vesnička Pepka námořníka (Malta)

Spoustu megalitických chrámů nebo historické hlavní město Valletta, pevně spjaté s johanitským řádem. Ale ruku na srdce, když se řekne námořník, každému se vybaví Malta, že? Snad právě proto se v jedné zdejší zátoce začal natáčet první a zatím poslední hraný film o Pepku námořníkovi. V titulní roli slavný komik Robin Williams, postavu Olive si střihla Shelley Duvall. Byl to opravdu tak dobrý film? Pravda, kritika jej trochu zdrtila, ale pro dětského diváka určitě tyhle standardy neplatí a rozhodující je právě převod animované postavy na filmové plátno.

Co všechno si dnes turisté mohou prohlédnout?

Skoro dvouhodinový snímek se točil v roce 1980 a na place jako by se do dnešních dnů skoro nic nezměnilo, i hlavní hrdiny tu potkáte, i jsou to oproti hlavním hereckým hvězdám samozřejmě jen komparsisté. Vesnička Pepka námořníka je poblíž Melliehy, v zátoce zvané také jako Anchor Bay. Muzeum pro celou rodinu a místo, které patří k těm nejoblíbenějším na celé Maltě, chtělo by se dodat. Nechybí loutkové divadlo nebo aquapark, otevřeno je každý den a původní rekvizity, na ty prach rozhodně nesedá. A každý den jsou nakonec v permanenci, místní kino hraje každou chvilku krátký film s Pepkem – tentokrát už tedy tím animovaným.

 TIP  Fotky z vesničky Pepka námořníka najdete v příspěvku "Fotogalerie z vesnice Pepka námořníka".

 

Stavba vyrostla za pouhý půlrok, pracovalo na ní více než 150 lidí, takže jde o skutečně mravenčí práci. Pravda, vstupné nebude z nejlevnějších, zaplatíte čtrnáct eur, ale v ceně je koštování místního vína a krátký výlet lodí. Nechybí Olivie, Bluto, Pepek a další hrdinové oblíbených dětských příběhů, pro legraci je tu i minigolf. Ale klidu si tu moc neužijete, to musíte třeba do vnitrozemí, kde je město Mdina, kam v podstatě nesmí zajet přes den ani auto.

Booking.com