Vyplatí se first minute zájezdy?

Santorini (Řecko)
Santorini (Řecko)

Dovolená v zemi, která je vlastně kolébkou dnešní evropské civilizace, je plná slunce, tanečních kreací, veselí a atmosféry, v níž si opravdu nenuceně odpočinete – a budete se mimořádně bavit. Každý ostrov v Řecku má svůj originální tanec, který se můžete naučit také a samozřejmě nejen to. Kdo má rád špičkový olivový olej nebo tekutou révu z jižanských zemí, srdce mu nepochybně také zaplesá. Láká vás dovolená v této zemi, která oplývá bohatou historií a je mezi středomořskými destinacemi opravdu pověstná?

Vybírejte z pestré nabídky atraktivních destinací…

Nabízí se celá řada různých míst, na nichž se budete příjemně slunit, odpočívat ve stínu palem, vychutnávat si azurovou vodu v bazénech nebo na plážích. Okusíte i tradiční řecký jídelníček, kde nechybí kromě oliv i různé sýry a řada dalších dobrot. First minute v Řecku je hlavně o Krétě, ale rozhodně bychom mohli jmenovat i další destinace, z nichž některé jsou pro našince trochu exotičtější. Ostrovy jako Korfu a Rhodos, Olympská riviéra, ale i bájemi prodchnuté Santorini. Zkrátka a dobře, co si jen račte přát!

Začněme třeba právě na Krétě, která je pátým největším ostrovem středomořské oblasti. Navštívíte historická města Iraklio a Rethymno, najdete tu hory mnohem vyšší než ty naše, ale také malé ostrůvky, které lákají k odpoledním výletům. Kréta voní levandulí, olivovníkem, borovicí a cedrem, stejně tak se zde daří vinné révě. Tisíciletou civilizaci reprezentuje i palác v Knóssu, jenž si dnes můžete prohlédnout i na vlastní oči. Zelená Chania, teplejší jižní pobřeží, hory s chladnými léty, Kréta je místem mnoha protikladů, ale v turistických destinacích je krásně prakticky celoročně. Výhodou je také minimum srážek. A když to máte k pláži jen pár kroků, proč nevyužít tak prosluněnou nabídku?

Santorini je ostrovem na jihu Kyklad

V antice zažilo prudký sopečný výbuch, dnes je Santorini (chcete-li Théra) velmi oblíbenou turistickou destinací hlavně pro návštěvníky, kteří si chtějí užít tradiční řecký styl života a nemají kolem sebe rádi davy. Typické řecké vesničky, kde se v běhu desetiletí a staletí život zase tolik nezměnil, najdete hlavně ve vnitrozemí ostrova.

Prohlédněme si ale i další destinace, protože first minute v Řecku je hlavně o mimořádné rozmanitosti. Co třeba bájná Ithaka, království Odysseovo či ostrov Rhodos, kde se ukrývá pestrobarevné Údolí Motýlů či johanitský hrad Lindos. 1400 kilometrů čtverečních plných památek, krásná příroda a Egejské moře, kam se jen podíváte. I o tom je Řecko, průzračná voda, ve které si užijete spoustu zábavy na všechny způsoby…

A co třeba dát šanci Chalkidiki?

Egejské moře omývá i poloostrov zvaný Chalkidiki, další z destinací, kam si můžete udělat týdenní nebo i delší first minute výlet a užít si skutečně báječnou dovolenou. Jen opravdu nedaleko je Svatá hora, respektive mnišský stát se skalními kláštery, o kterém jste už jistě někdy slyšeli jako o jedné z největších řeckých zajímavostí.

Řecko, to je země spousty atraktivních zákoutí, stačí si jen vybrat, která vám bude nejvíce ladit. Odpočinek na desítky různých způsobů, místa, kde se opravdu nikam nespěchá a všichni si užívají života – a snad za to může i všudypřítomné slunce, kterého je více než v jiných dovolenkových destinacích. Vyberte si typ zájezdu, zda chcete zkusit něco aktivnějšího nebo spíše jen slunění v plážovém resortu. Nezapomeňte ve vyhledávači označit i preferovaný typ pláže, způsob stravování a další detaily. Pak už jen zbývá nastavit, kolik osob včetně vás do Řecka pojede a jakou upřednostníte dopravu – samozřejmě, že prim hraje ta letecká. Možností je opravdu hodně a jistě si zvolíte takovou, na kterou budete ještě rádi léta vzpomínat. A možná se sem napřesrok zase vrátíte? Byť pravda, možná na jiný ostrov, abyste zase poznali něco nového…

Booking.com