Letní dovolená v Česku aneb zavítejte do oblasti Jeseníků

Jeseníky (Česká republika)
Jeseníky (Česká republika)

Víkend strávený v horách mimo zimní sezonu? Ale samozřejmě, nikde není psáno, že musíte přijet jen v době, kdy je všude sníh a sjezdovky jsou v plné polní. Čerstvý vzduch jesenických hor je v kontrastu s velkými českými městy a oblastmi, kde vládne chemie a průmysl. Užít si můžete turistiku v sedle horského kola, ale i pěšky po vlastní ose, to už záleží na momentálním rozpoložení a chuti něco podnikat. Poznávejte Černohorské sedlo, užijte si pohled na okolí z Pradědu nebo Šeráku, poznejte naučnou stezku Česká Ves, kde se vám nabídne jako na dlani historie malé vesničky, možností je celá řada!

Vydejte se poznávat nádherný region

Při cestách napříč českými kraji si rezervujte ubytování na hotel.cz, stačí vám k tomu jen krátká chvilka. Rezervace online je velkou výhodou, protože se obejdete bez telefonátů a dlouhého jednání, stačí jen pár kliknutí. Letní pobyty si můžete domluvit i delší dobu dopředu, nakonec, dovolená se musí pečlivě naplánovat. Vydat se můžete i na Karlovarsko či Zlínsko, usměje se na vás i středočeský region. Pojďme se ale vrátit ještě na okamžik do Jeseníků, jejichž příroda vám jednoduše učaruje. Proč se jí neprocházet celý den? Načerpání nových sil, a to vlastně zcela zdarma. Zeleň rozdává plnými hrstmi, jen si trochu nabídnout!

Dovolená uprostřed přírodních krás

Pokud se vydáte právě sem, je jasné, že jste si přijeli užívat zelených lesů a horské přírody, která je v létě jednoduše neopakovatelná. Dovolená v Jeseníkách vám představí nejen historické Velké Losiny, ale i Karlovu Studánku a Loučnou nad Desnou, poznat můžete i Šumperk, město, které je vlastně takovou vstupní branou do CHKO Jeseníky. Oblast rozprostírající se na 740 kilometrech čtverečních nabídne třeba i setkání s kamzíky. Ubytování v Jeseníkách je oblíbené u zástupců všech generací, stačí si tedy jen vybrat mezi volnými termíny a oddat se ničím nerušenému rozjímání.

Booking.com