Blíží se zimní olympijské hry, komu budete držet palce?

Zimní olympijské hry v Pekingu 2022
Zimní olympijské hry v Pekingu 2022

Po čtyřech letech se opět scházejí nejlepší sportovci světa, aby se ukázali fanouškům a bojovali za olympijské ideály. Hry, které jsou tu už několik generací, si nyní můžeme vychutnat online a zážitek z medailí našich oblíbenců bude tedy bezprostřední. Také se těšíte, až budete sledovat napínavé závody a další sportovní klání? Pozor, olympiáda se opět bude konat v Asii. Je tedy nutné se připravit, že některé přenosy budou v úplně jiném čase, než jsme zvyklí z evropských sportovních akcí.

Nadšení diváků, ovace a sbírání medailí

Zábava na dlouhé zimní večery? Tentokrát bude vše trochu jinak, časový posun v Pekingu mluví za vše. V zimním období totiž musíte připočíst k českému času sedm hodin. Což například znamená to, že hokejisté budou hrát obvykle odpoledne, například nejatraktivnější zápas skupiny B s Ruskem bude od 14 hodin a severoamerický šlágr mezi Kanadou a USA začne krátce po páté ráno. A jaké jsou další medailové naděje? Jmenujme třeba Ester Ledeckou, která bude obhajovat nejcennější kov, pozornost si zaslouží i biatlonistka Markéta Davidová, možná překvapí i Anna Fernstädtová, jejíž disciplínou je skeleton. Vzhledem k tomu, že na hrách nebudou startovat hráči z NHL, vzrůstají i papírové šance na medaili u českých hokejistů na ZOH 2022. Překvapí Finy, Rusy a Kanaďany?

Zimní olympijské hry 2022 začnou 4. února a skončí až po více než dvou týdnech. Každý den budou želízka v ohni, o medailové pozice se utkají atleti ve 109 disciplínách. Na tři tisíce sportovců se sejde na jednom místě, ti čeští budou obhajovat sedmičku medailí. Těšíte se na alpské lyžování v Pekingu? Medailové ambice má Petra Vlhová, historicky však sbírají cenné kovy v této disciplíně hlavně Rakušané a Švýcaři, kteří jsou doprovázeni Francouzi a Italy. Zimní olympijské hry však přinesou spoustu dalších sportovních událostí, a pokud vám nebude vadit časový posun, určitě si užijete hodně zábavy. Protože příští ZOH budou v Itálii, přenosů se pak dočkáme v běžném časovém rozmezí. Ale nejdřív si užijeme čínskou olympiádu!

Booking.com