Cyklistika je koníčkem vhodným úplně pro každého

Cyklistika
Cyklistika

Pokud jste rádi v sedle horských kol a zdoláváte další kilometry náročného terénu, máte jistě skvělou kondici. Je ale pravda, že fyzičku si můžete rozvíjet i v městských uličkách, kde je doprava na bicyklu pohodlná a také rychlá. Dobře si vybrat je tady velmi důležité, s jízdním kolem si pořizujete parťáka i na dlouhé roky. Odpovězte si, proto na otázku číslo jedna. Jak často budete na tomto klasickém dopravním prostředku vlastně jezdit a který terén preferujete? A nezapomeňte, i kdybyste nebyli zdatnými jezdci, za pár měsíců se může situace diametrálně změnit. Stačí pravidelný trénink a chuť!

Začít se dá v každém věku

Jste nováčkem ve světě cyklistiky? Stačí jen otevřít dveře a vejít, šlápnout do pedálů se přece každý naučil už v raném dětství. Kolo je tu s námi po několik generací a dnešní modely jsou diametrálně odlišné proti těm ze začátku minulého století. Moderní konstrukce je až překvapivě lehká a rozhodně se nezalekne ani obtížného terénu. Horské kolo se hodí i na delší cesty, pokud si chcete užít české nebo zahraniční cyklostezky, jste vřele vítáni. Efektivní stoupání do kopce, nenáročná údržba a také elegantní design, to je hned několik plus, které stojí za zvážení. Hliník je materiálem, jenž má před sebou výbornou budoucnost a sázka na něj je posvěcená profesionály. Nabídka na dnešním trhu je velmi pestrá, a to už jen v ohledu barevných provedení.

Dejte šanci moderní cyklistice

Říká vám něco pojem BMX? Je to zkratka pro tzv. bicycle motocross, sportovní aktivitu, která je s námi přes šest desetiletí. Jízda na kolech speciální konstrukce, která se přizpůsobí obtížnému terénu, je velkým zážitkem i pro začátečníky. Jen tak mimochodem, bezpečnost je až na prvním místě, to platí bez ohledu na styl jízdy, generační příslušnost a další věci. Helma na kolo by měla být samozřejmostí. V některých případech může dokonce zachránit život, jindy zase ochrání před velmi vážným úrazem hlavy. Situace na vozovce si nevybíráme, a pokud jde o počasí, není vždy a všude jasno bez mráčku. Pro děti je povinná, pro dospělé už ne, ale právě cyklisté nad osmnáct let věku by měli zodpovědnost brát do vlastních rukou.

Booking.com