Nashville: Hudební srdce Ameriky

Nashville (Tennessee - USA)
Nashville (Tennessee - USA)

Nashville, často označované jako "Music City", je město, které pulzuje hudbou, historií a jižanským pohostinností. Proč by měl cestovatel Nashville navštívit? Odpověď je jednoduchá: je to domov country hudby, město plné historie a kultury, a místo, kde se můžete setkat s nejvřelejšími lidmi na světě.

Něco málo o státě Tennessee

Tennessee je geograficky rozděleno do tří hlavních oblastí: východní, střední a západní. Východní Tennessee je domovem pro část pohoří Appalachian, včetně známých Smoky Mountains. Tyto hory nabízejí nádherné výhledy, vodopády a stovky kilometrů turistických tras. Střední Tennessee je charakterizováno vápencovými údolími a zvlněnými kopci, zatímco západní část je známá svými plodnými rovinami a břehem řeky Mississippi.

Tennessee je neoddělitelně spjato s hudbou. Memphis je považován za kolébku blues, zatímco Nashville je nekorunovaným hlavním městem country hudby. Město Bristol v severovýchodním Tennessee je dokonce označováno za "místo zrození country hudby". Každý rok přiláká stát tisíce návštěvníků svými hudebními festivaly a koncerty.

Od prvních osadníků po moderní dobu

Tennessee, stát s hlubokými kořeny v americké historii, má fascinující příběh, který sahá tisíce let zpět. Od původních obyvatel Ameriky, přes občanskou válku až po hudební revoluci, Tennessee byl svědkem mnoha klíčových momentů v historii USA.

Původní obyvatelé

Před příchodem evropských osadníků bylo území dnešního Tennessee obýváno různými kmeny původních obyvatel, včetně Cherokee, Chickasaw, Choctaw a Creek. Tyto kmeny žily v harmonii s přírodou, lovily, sbíraly plodiny a vybudovaly složité společnosti s bohatými tradicemi.

Evropská kolonizace

První Evropané přišli do oblasti v 16. století, ale trvalo to až do 18. století, než se zde začaly zakládat trvalé osady. V roce 1769 vznikla první osada v oblasti dnešního Tennessee, a to v oblasti Watauga River. Tato osada byla základem pro budoucí stát Tennessee.

Občanská válka

Tennessee hrálo klíčovou roli během americké občanské války. Přestože se stát rozhodl vystoupit z Unie a připojit se k Konfederaci, byl v něm silný unionistický hnutí, zejména v horských oblastech východního Tennessee. Stát byl svědkem mnoha důležitých bitev, včetně bitvy u Shiloh a bitvy u Chattanooga. Po válce se Tennessee stal prvním jižanským státem, který byl znovu přijat do Unie v roce 1866.

Hudební revoluce

V 20. století se Tennessee stalo epicentrem hudební revoluce. Memphis se stal kolébkou blues a rock 'n' rollu, zatímco Nashville se vyvinulo v hlavní město country hudby. Umělci jako Elvis Presley, Johnny Cash a Dolly Parton všichni začali svou kariéru v Tennessee a přispěli k tomu, že stát se stal synonymem pro americkou hudbu.

Moderní doba

V moderní době se Tennessee stalo centrem průmyslu, vzdělání a kultury. Města jako Knoxville a Chattanooga se stala centry inovací a technologie, zatímco celý stát těží ze své bohaté historie a kultury.

10 míst v Nashville, které musíte vidět

Nashville je město, které je tak bohaté na kulturu a historii, že by mohlo být těžké vybrat jen 10 míst, která byste měli navštívit. Ale pokud máte jen omezený čas, zde je základní pohled na 10 nejlepších míst, která byste si neměli nechat ujít.

Grand Ole Opry: Toto je svatyně country hudby. Grand Ole Opry je rádiová show, která začala vysílat v roce 1925 a stále pokračuje. Navštívit Opry znamená být součástí živého vysílání a vidět několik nejlepších umělců tohoto žánru.

Country Music Hall of Fame and Museum: Toto muzeum je nejen vizuálně ohromující, ale také domovem pro některé z největších pokladů country hudby. Expozice zahrnují vše od historických nahrávek po ikonické oblečení.

Ryman Auditorium: Původní domov Grand Ole Opry, Ryman Auditorium, je historickým místem, kde vystupovali umělci od Hank Williamsa po Elvisa Presleyho.

Broadway: Toto je tepna Nashville. Ulice plná barů, hudebních klubů a živých vystoupení. Zde můžete slyšet nadějné umělce i známé hvězdy.

The Parthenon: V Centennial Parku najdete dokonalou repliku athénského Parthenonu. Uvnitř je obrovská socha bohyně Athény a galerie umění.

Belle Meade Plantation: Tato historická plantáž nabízí nádherný pohled na jižanský život v 19. století. Prohlídky vám umožní nahlédnout do života tehdejších obyvatel. Milovníky vína jistě potěší místní vinařství.

Nashville Zoo: Ačkoli to není tradiční "hudební" zastávka, zoo v Nashville je domovem pro mnoho exotických zvířat a nabízí skvělý zážitek pro rodiny.

Frist Art Museum: Toto muzeum je známé svými stále se měnícími výstavami a nádhernou art deco architekturou.

Cheekwood Estate & Gardens: Tento nádherný statek a botanická zahrada nabízí klidné útočiště od městského ruchu. Je to ideální místo pro procházku nebo piknik.

Johnny Cash Museum: Věnováno životu a kariéře Muže v černém, toto muzeum nabízí hluboký pohled na jednoho z největších hudebníků všech dob.

Každé z těchto míst vám nabídne jedinečný pohled na to, co dělá Nashville tak speciálním. Ať už jste fanouškem hudby, historie nebo umění, v Nashville najdete něco, co vás osloví.

Kulinářské speciality a restaurace v Nashville

Nashville je nejen hudební metropolí, ale také kulinářským rájem. Jižanská kuchyně je známá svou bohatostí a pikantností. Pokud jste v Nashville, neměli byste si nechat ujít následující speciality a restaurace.

Kulinářské speciality

Hot Chicken: Pikantní smažené kuře, které je místní specialitou. Kuře je marinováno v pikantní omáčce, smaženo do zlatova a podáváno s bílým chlebem a okurkami.

Biscuits: Měkké, nadýchané pečivo, často podávané s máslem, džemem nebo gravy (omáčkou). Jsou to základní součást jižanských snídaní.

Grits: Kukuřičná kaše, často ochucená sýrem nebo máslem, je další jižanskou snídaňovou klasikou.

Barbecue: V Nashville najdete několik druhů barbecue, ale většina z nich je pomalu pečená a kouřená do dokonalosti.

Doporučené restaurace

Hattie B's Hot Chicken: Tato restaurace je jedním z nejznámějších míst v Nashville, kde můžete ochutnat autentický hot chicken. Nabízejí různé úrovně pálivosti, takže si můžete vybrat podle svého vkusu.

The Loveless Cafe: Legendární kavárna na okraji města, která je známá svými biscuits a domácími džemy. Jejich tradiční jižanská snídaně je něco, co byste si neměli nechat ujít.

Monell's Dining & Catering: Tato rodinná restaurace nabízí jižanské bufetové stoly, kde můžete ochutnat vše od smaženého kuřete po koláče. Atmosféra je přátelská a pohostinná, což vám umožní zažít pravou jižanskou pohostinnost.

Nashville je město, kde se hudba mísí s chutěmi, a kde můžete zažít autentickou jižanskou kuchyni v její nejlepší podobě. Ať už hledáte tradiční pokrmy nebo moderní twisty, v Nashville jistě najdete něco, co uspokojí vaše chuťové pohárky.

Zajímavá místa v okolí Nashville

Nashville je sám o sobě fascinujícím městem, ale jeho okolí nabízí řadu dalších atrakcí, které stojí za návštěvu. Ať už máte rádi přírodu, historii nebo kulturu, v blízkosti Nashville najdete něco, co vás osloví.

Great Smoky Mountains National Park: Asi tři hodiny jízdy na východ od Nashville leží tento národní park, který je nejnavštěvovanějším národním parkem v USA. Nabízí nádherné výhledy, vodopády a stovky kilometrů turistických tras. Ideální místo pro milovníky přírody.

Chattanooga: Toto malebné město leží na jižním okraji státu a je známé svým vodopádem Ruby Falls, akváriem a výhledem z Lookout Mountain. Chattanooga má bohatou válečnou historii z období občanské války a řadu muzeí.

Memphis: Asi tři hodiny jízdy na západ od Nashville, Memphis je město blues a domovem Gracelandu, sídla Elvise Presleyho. Můžete také navštívit Beale Street, proslulou svými hudebními kluby, nebo se dozvědět více o občanských právech v Národním muzeu občanských práv.

Jack Daniel's Distillery: V malém městečku Lynchburg, asi hodinu jízdy od Nashville, najdete destilérii Jack Daniel's. Zde můžete podniknout prohlídku a dozvědět se více o výrobě tohoto světoznámého whisky.

Land Between the Lakes: Toto rekreační území nabízí více než 170 000 akrů lesů, jezer a řek. Je to skvělé místo pro kempování, rybaření, turistiku a pozorování divoké zvěře.

Franklin: Jen krátkou jízdu na jih od Nashville, Franklin je město s bohatou válečnou historií. Můžete navštívit bojiště občanské války, historické domy a procházet se malebným historickým centrem.

Mammoth Cave National Park: Nachází se asi dvě hodiny severně od Nashville, tento národní park je domovem nejdelší známé jeskynní soustavy na světě. Prohlídky jeskyní nabízejí pohled na nádherné podzemní formace.

Clarksville: Toto město nabízí řadu historických památek, muzeí a parků. Je také domovem pro vojenskou základnu Fort Campbell.

Okolí Nashville je stejně bohaté a rozmanité jako samo město. Ať už hledáte dobrodružství v přírodě, hlubokou historii nebo kulturu, najdete to vše a mnohem více v blízkosti Music City.

Závěrem, Tennessee je státem s hlubokými historickými kořeny, který byl svědkem mnoha klíčových momentů v americké historii. Jeho bohatá kultura a tradice činí Tennessee jedním z nejzajímavějších států USA.

Booking.com