Malebné rybářské městečko Marsaxlokk

Marsaxlokk (Malta)
Marsaxlokk (Malta)

Moře, přístavy a lodě v nás probouzejí romantickou náladu. Pokud zavítáte na Maltu a máte rádi tenhle druh romantiky, zastavte se v malebném rybářském městečku Marsaxlokk. Nebudete litovat. Místo je tak krásné, že sem jezdí na dovolenou sami domorodci.

Veselé rybářské centrum 

Kdo chce poznat život na Maltě se vším všudy, ten by rozhodně neměl minout rybářské centrum Marsaxlokk. V přístavu kotví stovky luzzu, malých lodiček, které hýří všemi barvami, a jsou proto vděčným objektem pro fotografy. Zdejší muži se živí především rybolovem, anebo jsou zaměstnaní v turistickém ruchu. Jejich manželky vyrábějí různé dekorativní předměty a bytové doplňky, které si tu samozřejmě můžete koupit. Neméně fotogenická je také pevnost nedaleko Marsaxlokku – Fort St. Lucian postavená stejně jako ostatní pevnosti na Maltě na ochranu před tureckým nebezpečím.

V neděli zajděte na trh

Kdo rád nakupuje, ten by si měl udělat výlet do městečka v neděli. Celé dopoledne se tu totiž konají největší trhy na celé Maltě. A protože je Marsaxlokk domovem rybářů, produktem číslo jedna jsou ryby a dary moře. Kromě toho se tu dá koupit ovoce, zelenina, alkohol, krajky, kožené zboží, ale také klasické oblečení, jako třeba džíny. Jen pro zajímavost nákupy oblečení na Maltě jsou prý velmi výhodné.

Jak to zde vypadá si můžete prohlédnout také v krátkém videu "Rybářské město Marsaxlokk".

Co dále navštívit 

V rámci cestování po souostroví Malta je slušnost navštívit také hlavní město Valletta, metropoli obehnanou hradbami, která je plná historických památek. Za návštěvu rovněž stojí megalitické chrámy Hagar Qim a Mnajdra postavené několik tisíc let před naším letopočtem. Pozůstatky staveb z období paleolitu najdete také nedaleko Marsaxlokku, a to u Tas-Silg, kde dodnes probíhá archeologický výzkum.

Booking.com