Cestování v zahraničí s půjčeným autem: Co je třeba vědět

Autopůjčovna
Autopůjčovna

Cestování autem nabízí neopakovatelný pocit svobody a možnost prozkoumat neprobádané kouty vašeho cílového místa na vlastní pěst. Pokud však cestujete s půjčeným vozem, existují určité aspekty, které je třeba vzít v úvahu, abyste si cestu mohli naplno užít. V tomto článku se podrobněji zaměříme na klíčové aspekty cestování v zahraničí s půjčeným autem.

1. Pojistné podmínky - Důkladně je přečtěte

Pojistné podmínky jsou základním dokumentem při půjčování auta. Je nezbytné si pečlivě přečíst všechny podmínky a ujistit se, že jsou v souladu s vašimi plány a že dostatečně pokrývají vaší plánovanou cestu. Pojištění by mělo pokrývat škody, které by mohly vzniknout při cestování v zahraničí, a mělo by zahrnovat i asistenční služby, jako je například odtah v případě nehody nebo poruchy. Ujasněte si také, jaké jsou postupy v případě nehody - jakou dokumentaci budete potřebovat, jak kontaktovat pojišťovnu atd.

2. Pravidla půjčovny - Vyjasněte si je předem

Ne všechny autopůjčovny dovolují cestování s jejich vozidly do zahraničí. Je tedy nutné se ujistit, že vybraná půjčovna umožňuje cesty do zemí, kam se chystáte. Důležité je také se informovat o případných poplatcích za překročení hranic. Některé autopůjčovny mohou účtovat další poplatky za cesty do zahraničí.

3. Dopravní předpisy - Seznamte se s nimi

Dopravní předpisy se liší v různých zemích, proto je dobré se s nimi seznámit předem. To se týká nejen rychlostních limitů a pravidel pro předjíždění, ale také například povinné výbavy. V některých zemích je například povinné mít v autě reflexní vestu, trojúhelník, lékárničku nebo třeba zimní pneumatiky v určitých měsících.

4. Technický stav vozidla - Prohlédněte si ho před cestou

Předtím, než s půjčeným vozem vyrazíte na cestu, je důležité zkontrolovat jeho technický stav. Ověřte, zda vše funguje správně - světla, brzdy, okna, zrcátka, klimatizace atd. Měli byste také zkontrolovat, zda má auto dostatek oleje a chladící kapaliny a zda jsou pneumatiky v dobrém stavu.

5. Důležité dokumenty - Mějte je vždy při sobě

Při cestování v zahraničí s půjčeným vozem je třeba mít s sebou nejen pas a řidičský průkaz, ale také všechny dokumenty týkající se půjčeného vozidla. Patří sem například smlouva o půjčení, doklady k vozidlu, zelená karta atd.

Cestování v zahraničí s půjčeným autem může být velmi vzrušující a obohacující zážitek, pokud je dobře naplánováno a připraveno. Autopůjčovna JS-CAR, která půjčuje vozy jak na cesty v České republice, tak i do zahraničí, je skvělou volbou pro ty, kdo si chtějí užít bezproblémové cestování s půjčeným autem. Jejich široká nabídka vozů a přátelský tým vám pomůže vybrat to nejlepší pro vaši cestu. Bezpečnou cestu!

Booking.com