Dovolená v Beskydech znamená báječný odpočinek po všech stránkách

Dovolená a ubytování v Beskydech
Dovolená a ubytování v Beskydech

Pokud chcete relaxovat, nemusíte jezdit vždycky jenom do zahraničí. Stačí si vyhlédnout některý z vyhlášených tuzemských regionů a vychutnat si volný víkend. Zapomenout na všední starosti a cítit se dobře, zkusit aktivní turistiku a procházet se po horách. Vezměte si pár dnů dovolené v zaměstnání a zkuste odpočívat, nabrat nové síly a poznávat nové kraje. Pro jednou to nemusí být právě nějaká exotika, vždyť krásně je i u nás. A byla by škoda neprobádat regiony, které možná máte jen pár desítek kilometrů daleko, ale znáte je jenom hodně povrchně. Co když objevíte skrytý drahokam?

Kraj plný romantiky a lidových tradic

Valašsko na vás někdy bude působit tak, jako by se zde téměř zastavil čas. A když tu zůstanete pár dnů, budete mít pocit, že hodinky opravdu tikají nějak pomaleji a všichni si umí život trochu více vychutnat. Ubytování v prostředí pod horami je opravdu romantika sama, pestrobarevná fauna i flóra nabízí potěchu pro všechny smysly. Komu něco říká Radhošť, Lysá Hora nebo Javorový, ten dobře ví, v jaké společnosti se bude na své letní dovolené nacházet. Pomezí Polska, Slovenska a Čech láká k dlouhým procházkám ve znamení velkého klidu. Jdete si svým vlastním tempem, hezky v souladu s přírodou. Vyženete z hlavy běžné starosti a znovu načerpáte energii, která se vám v průběhu roku bohužel vytratila do nenávratna. Každý to jistě známe!

Objevujte Pustevny nedaleko Radhoště

Sedlo, které nese název po místních obyvatelích. Jednoduše, když se řekne Pustevny, každému z místních se jistě vybaví zkazky o poustevnících, již v oblasti byli až do druhé poloviny devatenáctého věku. Z Pusteven si můžete zajít na procházku až k Radegastovi, ale i na dřevěný altán. V zimním období je otevřený ski areál s jedenáctkou vleků, na jedné místní lanovce se můžete svézt po celý rok a užít si tak pohled do zcela zeleného kraje. Je to pastva pro oči, když pro jednou necháte elektroniku ladem a necháte se hýčkat přírodními krásami. Na Pustevnách vás jistě zaujmou i horské sruby, které nesou poetická jména – Libušín a Maměnka. Necháte se zlákat k návštěvě tohoto líbezného kraje?

Prohlédněte si malebný skanzen

Chcete vidět, jak se žilo v uplynulých staletích? Několik generací nazpět v živém divadle, které se bude líbit nejen dětem, ale i dospělým. Přesně o tom je Rožnov pod Radhoštěm a jeho Valašské muzeum v přírodě. Stylová podívaná, která se nese plně v duchu dobových tradic a dbá na naprostý historický realismus. Je na svém místě už prakticky sto let, potěšit se můžete u včelích úlů, Valašského Slavína nebo kostela svaté Anny. Připravena je ale i expozice, která připomene dobovou techniku, podíváte se do hamru, mlýna i pily, nahlédnete do lisovny oleje, děti budou mít zážitek z návštěvy valchy. Prohlédněte si, jaké chaty jsou k dispozici v okolí Rožnova a jistě si nějakou vyberete. Víkend jako v 19. století aneb cesta za poznáním, to je dějepis, který bude náramně bavit i školou povinné.

Připraveno je sedm desítek staveb

A na co jsme ještě zapomněli? Areál, do nějž může veřejnost už dobrých padesát let, zahrnuje i salaš, stáj či kovárnu, tedy dobový realismus je na maximu možného. Snaha zachovat památku na dávný věk, kdy nebyla elektřina a svítilo se petrolejkou, se určitě povedla, dojem si můžete ověřit v mnoha kladných recenzích návštěvníků. Dětem se určitě budou líbit i valašské ovečky, které jsou součástí živého muzea. Malebný interiér hamru nebo měšťanský domek, vodní kolo u pily, kdy se mohlo využívat jen síly přírody, a ne dnešních motorizovaných strojů. Zkrátka romantika, co ještě zbývá dodat!

Na návštěvu se těší i Frenštát pod Radhoštěm

Pokud milujete zimní sporty, nemůžete si tuto destinaci nechat ujít ani v nejmenším! Právě tady totiž začínal s kariérou i olympijský vítěz ve skoku na lyžích Jiří Raška. Jedenáctitisícové město je tak favoritem pro milovníky sportovních aktivit, na začátku sedmdesátek v regionu vyrostlo i několik můstků a pověstný je i místní aquapark s více než dvacetiletou tradicí. Sportovní areál Pustevny je doslova co by kamenem dohodil, takže pokud jde o tréninky, mají to nadějní skokani připravené na parádní rozjezd. Původně se Frenštátu říkávalo Frankenstadt, novodobý název nese až od dob naší První republiky. Zajímá vás výlet do romantického kraje pod horami? Podívejte se na nabídku Hauzi, kde si určitě vyberete i mezi různými dalšími destinacemi. Nikdy nevíte, co vám padne do oka, že?

Booking.com