4 aplikace, díky kterým objevíte úžasná místa nejen na túrách

Aplikace pro túry
Aplikace pro túry

Plánujete výlet do hor nebo po památkách a tápete v mapách? Nainstalujte do iPhonu aplikace, se kterými poznáte krásy Česka, ale i zahraničí. Nové informace do nich přidávají přímo uživatelé, takže se vydáte na prověřená místa. Stahujte zdarma z App Store.

Cestujte na kole i pěšky

S aplikací Na kole i pěšky objevíte turistické trasy, cyklostezky, místa pro jízdu na koni nebo třeba na inlinech. Na své si přijdou také běžkaři a vodáci. Rodiny s dětmi ocení seznam naučných stezek.

Výlety si naplánujete předem nebo vám aplikace najde ideální cestu na začátku putování. Trasy filtrujte podle délky, náročnosti nebo zajímavostí. Zaměřit se můžete třeba na hrady, zámky, muzea, památky, ale nechybí také koupaliště a ubytování.

Volit můžete mezi více než 3300 stezkami a nové stále přibývají. Aplikace také obsahuje přehled kulturních akcí.

Objevte úžasná místa s celou rodinou

Vydejte se s aplikací Úžasná místa po České republice a objevte její krásy. Jednoduše si vyfiltrujte, co vás zajímá. Chcete si vystoupat na rozhlednu, nebo vás spíš zajímají hrady a zámky?

S touto aplikací získáte tipy na místa, kam bez problému vyrazíte s dětmi, se psem nebo s kočárkem. Díky tomu si každý přijde na své.

Poznejte Hradec Králové a okolí s virtuální realitou

Po dvou tipech na aplikace zahrnující celé Česko máme jednu speciální. Visit.More se zaměřuje pouze na Královehradecký kraj. Tvoří ji virtuální realita s 3D modely památek. Díky tomu uvidíte, jak stavba vypadala v době vzniku a porovnáte ji se současným stavem.

Aplikaci tvoří také dobové obrazy a fotografie spojené s Královéhradeckým krajem. Navíc si pustíte audiokomentář a zjistíte další zajímavé informace.

Projděte hory celého světa

Adventurer nabízí trasy přes horské hřebeny, hluboké lesy, pláně a další místa v přírodě po celém světě. U každé trasy si zobrazíte její délku, nejvyšší bod, celkové převýšení, obtížnost a další praktické informace.

Mapy také obsahují zdroje pitné vody po cestě, přístřešky pro přespání nebo tipy na kempy. Nezaskočí vás ani omezený signál. Dorazíte s ní do cíle i v offline režimu. Stačí mít iPhone s dlouhou výdrží baterie a nic vás nezastaví. Třeba s iPhonem 13 zvládnete bez problému celou túr na jedno nabití.

Booking.com