Romantický zámek Kačina nedaleko Kutné Hory

Vydejte se na zámek Kačina a užijte si skvělý den (Česká republika)
Vydejte se na zámek Kačina a užijte si skvělý den (Česká republika)

Léto je již v plném proudu a slunečné dny přímo lákají k častým výletům. Tip na jeden krásný a zajímavý výlet vám přináší právě následující článek. Nechte se inspirovat, vydejte se poznat krásy zámku Kačina a užijte si jeden krásný letní den. 

I vy rádi jezdíte na výlety, ale občas už vám zkrátka dochází nápady? O slunečné dny není během tohoto léta nouze a vy chcete zažít víc, než je pouze pobyt na koupalištích? V tom případě si v následujících řádcích můžete přečíst tip na jeden zajímavý výlet. 

Zámek Kačina 

Zámek Kačina se nachází nedaleko Kutné Hory ve Středočeském kraji. Jedná se o jednu z nejvýznamnějších empírových staveb v Česku. Půdorys zámecké budovy připomíná tvar otevřené podkovy. Výstavba tohoto zámku začala již v roce 1802 a za jehož realizací stojí původem rakouský architekt a pedagog Jiří Fischer.

Zajímá-li vás podrobná historie tohoto zámku, tak není nic jednoduššího, než si za historickým a odborným výkladem na Kačinu dojet. 

Na co se zde můžete těšit? 

Zámek Kačina vám nabízí mnoho aktivit, kterým se zde můžete věnovat. Tou nejtypičtější je samozřejmě prohlídka zámku. Zámek Kačina vám nabízí hned několik okruhů se zajímavými trasami. Prohlídky zámku probíhají během celého dne. Jedna z tras je dokonce bezbariérová. Záleží tedy pouze na vás, kterou z nabízených si zvolíte. 

Příjemnou vzpomínku vám zajistí také zdejší zámecká kavárna. Kromě běžného posezení v jejím interiéru vám místní kavárna nabízí možnost romantického piknikování. Vybaveni budete piknikovým košem plným skvělých pochutin, piknikovou dekou a také polštáři. 

Kde jinde si lépe vychutnáte skvělý piknik, než právě v zámecké zahradě. Ta je zde velmi rozsáhlá. Veškeré její prostory jsou po celý rok přístupné zdarma. Zajímavou novinkou je zde naučná stezka zámeckým parkem. Na trase, která je dlouhá jeden kilometr, je postaveno deset informačních panelů, na nichž se můžete dočíst zajímavosti o zdejší fauně, flóře, minulosti tohoto území a dalších informacích. 

Během celého roku se na zámku koná mnoho akcí, jakými jsou například zámecká pouť, vinobraní, jezdecké slavnosti a mnoho dalších. Podívejte se na seznam akcí a vyberte si tu, která by vás láká nejvíce. 

Celý váš výlet za poznáním tohoto zámku můžete zakončit v hostinci ležícím nedalo celého objektu. Zde jsou vám nabízeny typické české pokrmy a pochutiny. 

Pokud se na výlet vydáte autem, tak jistě využijete parkoviště ležící v těsné blízkosti zámku. 

Svatba na zámku Kačina 

Zámek Kačina dále nabízí možnost svatebních obřadů. Pokud tedy v následujících měsících plánujete svatbu, tak k tomu můžete využít právě prostory zámku Kačina a prostory okolní zámecké zahrady. Romantická atmosféra celého zámku přímo vybízí k takovýmto událostem. 

Vydejte se na zámek Kačina, využijte všechny možnosti, které vám tento zámek nabízí a vychutnejte si skvělý den po boku svých nejbližších. 

Booking.com