Autokemp Na Kopci - Vír

Autokemp Na Kopci v obci Vír (Česká republika)
Autokemp Na Kopci v obci Vír (Česká republika)

Pokud jste milovníci Vysočiny, starých hradů nebo rádi vzpomínáte na pionýrské tábory, je možná autokemp Na Kopci právě to, co hledáte. Těžko říci proč autor tohoto pojmenování zvolil právě tento název, protože kemp na kopci neleží, ale je v údolí říčky Bystřice. Autokemp Na Kopci se nachází u silnice č. 388, napůl cesty mezi obcemi Bystřice nad Pernštejnem a Vír. Od okolního světa je autokemp oddělen lesem a tak civilizaci připomínají jen občasná projíždějící auta po nedaleké silnici.

Jak již bylo naznačeno výše, původně se nejspíš jednalo o pionýrský tábor, který se časem začal přetvářet v autokemp. Ubytovat se zde můžete na travnatém prostranství, kde jsou elektrické přípojky a rozvod vody. Pokud nemáte stan nebo karavan můžete využít ubytování v jednoduchých dřevěných chatkách. Toalety jsou po renovaci a při naší návštěvě bylo vše čisté a udržované. Majitel původní příčky nenahradil moderními stavebnicovými přepážkami, jaké jsou v každém druhém kempu, ale původní příčky zrenovoval. Takže při vstupu na toaletu se ocitnete hned o 30 let zpět.  

Sprchy jsou v jiné budově, ale také po rekonstrukci a teplá voda je na žetony. Budovy v autokempu Na Kopci nesou patinu jistého stáří, ale majitel je postupně opravuje, přičemž zachovává původní ráz budov. K dispozici je i umývárna nádobí a výpusť pro chemické WC. Pro děti je tady pár houpaček a prolézaček na základní dovádění. Obchod zde není a restaurace zde možná funguje přes sezónu, ale to nemáme potvrzené. Vývěsní štít Starobrno přeci jenom naznačuje, že v létě by se zde něco k pití dalo sehnat. Pokud nechcete hladovět, dovezte si nějako zásobu jídla, protože v blízkém okolí není žádný obchod.

Majitelem je kempu je postarší holandský pár, který kemp i provozuje. Na internetu jsem se dočetl, že před několika lety prodali v Holandsku svůj majetek a přestěhovali se do tohoto místa. Majitel je sympatický chlapík, ale česky umí jen pár slov, takže na domluvu je potřeba angličtina. Kemp je zaměřen převážně na zahraniční návštěvníky, především pak Holanďany, kterým musí okolní příroda učarovat.

Při naší návštěvě začátkem září 2011 bylo již po sezóně a v celém kempu byl jen jediný karavan z Holandska. Pobyt nám však znepříjemnila oslava narozenin, kterou zde majitel pořádal pro svého známého. Muzika a řev do do třetí hodiny ráno spolehlivě zhatila lesní idylku opuštěného místa. Snad to byla jen výjimečná událost, která se neopakuje každý víkend.

Kemp Na Kopci je zajímavá možnost ubytování pro lidi, kteří nepotřebují příliš velký luxus a dávají přednost ubytování v přírodě. Pokud se zde nekoná party, tak se jedná o pěkné poklidné místo uprostřed lesů. Pokud vás omrzí procházky v okolních lesích, můžete vyrazit na nedaleký hrad Pernštejn, zříceninu Zubštejn, hrad Svojanov nebo do westernového městečka Šiklův mlýn. Vše je v dosahu do 25 km.

Praktické rady

Adresa: Vír 533, 592 66 Vír, Česká republika
GPS: N 49°32'40,641", E 16°17'35,84"
web: http://www.autocampnakopci.com/
e-mail: info@autocampnakopci.com

Booking.com