Letenky do celého světa za skvělé ceny

Letenky za skvělé ceny
Letenky za skvělé ceny

Letní období se kvapem blíží a s ním i touhy většiny obyvatelstva užít si nikým nerušené chvíle klidu a pohodlí někde v zahraničí u moře či v rámci turistiky chození po nejrůznějších památkách, které v naší republice k vidění bohužel nejsou. Jenže plány na velké dovolené většinou ztroskotají již v samotném zárodku. Proč? Ceny všeho kolem nás neustále rapidně stoupají a proto se pak mnoha lidem sen rozplyne vinou neschopnosti našetřit si dostatečné množství peněz, které by výlohy spojené s dovolenou dokázaly uhradit. Nicméně stále existují možnosti, jak si sen splnit, i když v zaměstnání neberete zrovna miliony.

V tomto článku jsme se vám rozhodli představit skvělé tipy, díky kterým ušetříte na letní dovolené tak, abyste si ji i s nízkou měsíční mzdou mohli dovolit. Mimo jiné vám také hodláme vysvětlit, jak fungují levné letenky a kde se k nim můžete dostat. Dále také probereme levnější zájezdy a vhodné chvíle, kdy se po nich začít pídit. Zajímá vás více? V tom případě rozhodně nikam neodcházejte a směle pokračujte ve čtení k následujícím řádkům, které pro vás budou v mnoha ohledech opravdu užitečné. Připraveni? My tedy rozhodně ano!

Jak ušetřit na zájezdu do zahraničí s rodinou?

  • hledejte levnější letenky
  • nakupujte zájezdy jako takové v rámci Last minute
  • koukejte po různých slevových portálech
  • nejezděte přímo v sezóně, ale třeba o měsíc déle

Na cestování do zahraničí je většinou nejdražší samotná cesta tam a zpátky. Pokud například plánujete cestu do USA nebo Anglie, s automobilem si samozřejmě nevystačíte. Proto hledejte letenky online, které jsou k dostání za výrazně nižší ceny než na kamenných prodejnách a navíc nabízejí opravdu široké rozpětí destinací. Nemusíte tedy letět do méně dostupných zmíněných zemí, ale klidně si můžete cestu tímto způsobem ukrátit také například do Španělska, Bulharska nebo Řecka. Fantazii se zkrátka meze nekladou a vy si sami rozhodnete, které místo vás nejvíce osloví.

Určitě se dá ušetřit také na zájezdech jako takových, protože například produkty, které se nestihnou vyprodat v termínu, jsou pak výrazně levnější. Mnoho Čechů tedy nakupuje na poslední chvíli třeba dva dny dopředu a pak hned odjede, protože jim tímto způsobem zbude mnohem více peněz na zábavu.

Další cesty vedoucí k ušetření peněz

Slevových portálů se dnes na internetu nachází opravdu celá řada a nemalá část z nich se zabývá prodejem levnějších voucherů na dovolenou pro jednu nebo více osob. Právě tam byste také měli směřovat svá očekávání, jelikož si tak snadno přijdete na zájezd za mnohem nižší cenu.

V neposlední řadě se také vyplatí hledat zájezdy po sezóně. To znamená, že k moři nepojedete přímo v létě, ale například na podzim. Teplo na daném místě bude stále, zbavíte se stresu z mnoha turistů na všech plážích a užijete si dovolenou možná ještě mnohem více.

Nezapomínejte na pojištění

Ačkoli chápeme, že se jedná o investici navíc, tak by vašim zrakům rozhodně neměl uniknout možnost prevence proti případným potížím v zahraničí. Cestovní pojištění je naprostou nutností, bez níž byste o zájezdu neměli přemýšlet ani vteřinu. Uvidíte, že ve chvílích potřeby nám dáte za pravdu a budete rádi, že jste na naši radu dali.

Slova na závěr

Doufáme, že si naše rady obsažené v tomto článku vezmete k srdci a nebudete si jako každý předchozí rok upírat dovolenou s rodinou, která se na první pohled může zdát být příliš nákladnou. Pokud totiž znáte různé kličky, nic nemusí být tak černé, jak se na první pohled zdá. Teď už s námi určitě souhlasíte, nebo se snad mýlíme? Ať už  ušetříte na zájezdu nebo na letenkách (nebo v nejlepším případě na obojím), ve výsledku nám jistě z hloubi duše poděkujete. A to pro nás bude největší odměnou.

Booking.com