Mariánské Lázně jsou kvetoucí perlou české kultury

Mariánské Lázně (Česká republika)
Mariánské Lázně (Česká republika)

Mariánské Lázně jsou poklidné městečko v Karlovarském kraji, kde žije asi třináct tisíc lidí. Druhé největší české lázně, osm století historie. V devatenáctém století si tu podávali dveře Johan Wolfgang Goethe nebo Richard Wagner, do lázní zavítalo i několik pomazaných hlav, včetně britského krále Eduarda VII. Líbilo se tu i Chopinovi, Nerudovi nebo Seifertovi. A když si prohlédnete místní malebnou scenérii, určitě se jim nebudete v ničem divit.

Lázeňské parky lákají na delší procházku, žije to tu i kulturou

V Evropě je jen málo srovnatelných lázeňských měst, kde by bylo až takové množství zeleně. Podmanivou atmosféru si proto jistě zamilujete na první pohled. Kolonáda Maxima Gorkého z konce devatenáctého století nebo Zpívající fontána na promenádě jsou vynikající ochutnávkou pro začátek. Najdeme tu více než stovku minerálních pramenů, z nichž polovina je využitá – a přímo k pitným kúrám lázeňských hostů se používá šestice z nich.

Pokud jde o kulturu, nabízí se návštěva několika hudebních klubů, ale také každoroční slavnostní otevírání lázeňské sezony (tradičně druhý víkend měsíce května), podobně jako je tomu třeba v Teplicích. Zahrát si ale můžete i golf, který tu má více než stoletou tradici a je velmi proslulý i ve Velké Británii. Pro milovníky zimních sportů je zde Ski areál, jenž nabízí půl druhého kilometru sjezdovek. Samozřejmostí jsou stejně tak i sakrální památky (ať už anglikánské, katolické nebo pravoslavné) a několikero památných stromů.

A kde se nejlépe ubytovat? Dáme vám dva dobré tipy

Hotel Cristal Palace (https://cristalpalace.cz/) a Hotel San Remo (http://www.sanremo.cz). To jsou dvě zajímavé možnosti pro hosty tohoto překrásného města. Výhodou je třeba to, že mají dvojici vlastních pramenů špičkové minerální vody. Cristal Palace nabídne precizní klimatizaci, což přijde vhod během letních veder, u San Rema se zase můžete projít v okrasném lesoparku, zdobeném altánkem a malým jezírkem. V neposlední řadě tu můžete zaparkovat v podzemní garáži a nemít starosti s umístěním vozu, zvláště pokud jste zdaleka a region moc neznáte…

Booking.com