Lyžování v Alpách aneb v hlavní roli dovolená na míru

Lyžování v Alpách
Lyžování v Alpách

Na zasněžených svazích se skvěle odbourává pracovní stres, to je osvědčené pravidlo zimních dovolených. Lyžovat můžete i v českém prostředí, v Alpách se ale nabízí o poznání větší zážitek. Vybrat si můžete z pestré nabídky různých destinací a poznat zblízka kulturu Itálie, Francie nebo Švýcarska. Nádherná příroda, originální kuchyně plné specialit a pečlivě upravené sjezdovky, to vše nabídnou dnešní Alpy. Stačí už jen jediné, vybrat si vhodný termín a těšit se na nové zážitky!

Příjemné chvíle v dovolenkových resortech

Čeští turisté si lyžování v Alpách oblíbili už před mnoha lety. Itálie potěší spíše začínající lyžaře, ve Francii hraje prim rozmanitost. Zkušení rádi vyzkouší černé sjezdovky. K dispozici jsou také četné freestylové areály a desítky kilometrů běžkařských tratí. Vysoké Alpy, Isére nebo Savojsko, stačí si pouze vybrat jednu z možností. Pokud se chcete vydat na lyžování do francouzských Alp autobusem, máte na výběr řadu destinací. Jsou to například Arcs, Menuires nebo Tignes, které se na vás těší v lednových a březnových termínech. Celkem je pro lyžování ve Francii v nabídce přes třicet resortů. Samozřejmostí je bufet na palubě nebo Wi-Fi, aby cesta do země galského kohouta proběhla co nejpříjemněji.

Vydat se můžete také do Švýcarska

Zaujalo vás lyžování ve Švýcarsku? Vysoká nadmořská výška a tradice turismu po dlouhé generace je nespornou výhodou. Dnešní Švýcarsko nabídne více než pět tisíc kilometrů sjezdovek. V nabídce nechybí ani malá lyžařská střediska s klidnější atmosférou. Z rodiny alpských zemí se nabízí i lyžování v Rakousku. Na lyžích vás může čekat i příjemná dovolená s dětmi, které sníh opravdu baví. Mohou se zapsat i do lyžařských škol, v některých resortech se nabízí také bobování a sáňkování. Chcete dovolenou opravdu na míru? Už vás nudí zimní dovolená, která je předem připravená? Stačí zaslat svou představu, nezávazná nabídka bude obratem následovat. Lyžařské zájezdy mají své velké kouzlo a každý, kdo si zimu opravdu užívá, by je měl ochutnat.

Booking.com