Mobil potřebuje v létě zvláštní péči

Ochraňte svůj mobil před poškozením
Ochraňte svůj mobil před poškozením

Mobil má být v pouzdře a s ochranným sklem (nebo fólií). To už jsme se, i my Češi, po několika rozbitých kouscích naučili. S přicházejícím létem, to chce ale s ochranou ještě přitvrdit.

Národ vodáků topí mobily

Kdyby na to vědci z Bostonské univerzity měli čas, určitě by nám přesně vypočítali, kolik nebohých mobilních telefonů skončí každý rok pod fénem se zaručenou radou: „Jardo vyfénuj to, to pomůže“. No, nepomůže. Mobil v řece, je jeho téměř 100% smrt, to už každý vodák ví. Takže co je potřeba? Prevence. Jestli nechcete mobil zavírat před jízdou do barelu, protože prostě po cestě chcete fotit a volat přátelům: „Bože, já su tak šťastné“, tak si včas zajistěte vodotěsné pouzdro. Vodotěsná pouzdra mají univerzální velikost (můžete si je půjčovat pro různé typy telefonů) a přes průhledné okno jdou ovládat.

Chleba padá máslem dolů, mobil displejem dolů

Někdo říká, že chleba spadne vždy namazaným na zem. Vezměte jed na to, že mobil vám spadne displejem na kámen. I když jinak bude všude kolem mech, jako peřinka. Nebezpečný moment číslo jedna? Sport! Okamžik, kdy ztrácíme kontrolu nejen nad svým tělem, ale také mobilem. Rada zní – mobil pevně ukotvit. Žádné držení mobilu v ruce na dětském hřišti, venčení psa, běhání a cyklistice. Nastává nerudovská otázka: kam s ním?

Dejte si ho třeba… na paži

Variant, kam bezpečně dát při sportu mobil a přitom ho mít stále v pohotovosti je více. Můžete dokonce sehnat speciální pouzdra na konkrétní sporty. Začneme těmi více univerzálními. Pokud je budete hledat, doporučujeme pod klíčovým heslem „Pouzdra na mobil na běhání“. My jsme jich největší výběr našli na webu finalisty eshopu roku webu www.promobily.cz. Mobil se může dát na paži, na zápěstí, do opasku anebo do speciálního sportovního pouzdra kolem pasu, které má i držák na vodu. Na stejném webu jsme objevili i recenzi, kdy je které pouzdro nejlepší a a podle čeho vybírat.

Anebo si ho dejte… na kolo

Specifičtějším druhem pouzdra jsou držáky na mobil na kolo. Hlavní výhodou je (jak už název napovídá), že neplní jen funkci ochrannou (proti vlhkosti, dešti ale i pádu a poškrábání), ale zároveň slouží, jako držák. Mobil máte pořád před sebou a vidíte na jeho displej. To oceníte, když vám bude někdo volat anebo když budete chtít sledovat navigaci. Držák na kolo na mobil se nám proto zdá jako lepší varianta, než když mobil při jízdě schováte do kapsy dresu (pozor na vlhkost z potu a oražené ledviny po pádu) nebo do batohu (neuslyšíte volání ani neuvidíte na navigaci).

Další nepřátelé? Děti, psi a kočky

Však to znáte. Kdo má, ten ví. Kdo nemá, vědět nemusí, protože mu nic nehrozí. Pro první skupinu přidáváme povzbuzení: jedeme v tom s vámi. Jediné, co by mohlo pomoct je třeba kryt s nápisem Don´t touch my phone! Otázka, jestli si to váš pes přečte…

Booking.com