Vyrazte do českých lázní za odpočinkem i poznáním

České lázně
České lázně

V tuzemsku má tento typ pobytů dlouhou tradici, vždyť v českých lázních se líbilo osobnostem, jako byli německý básník Goethe či anglický král Eduard VII. Snad ve svém okolí ani nenajdete někoho, kdo by za sebou neměl alespoň jeden týden v lázních. Léčebná kúra v prostředí plném pohody udělá pro zdraví skutečně mnoho. Odpočinout si od všedního stresu, získat spoustu nové energie, zažít hezké chvilky s podobně naladěnými lidmi. Tady se nespěchá, nýbrž jen užívá! Stačí si naplánovat pestrou paletu různých procedur, každé město nabízí něco trochu jiného. A právě v tom tkví originalita českého lázeňství.

Vychutnejte si onu pověstnou atmosféru

Co všechno se vám vybaví, když se řekne lázně? Jistě, každý má své vzpomínky a určitě nelze vynechat Mariánské Lázně, Teplice nebo Třeboň. Když se však rozhlédneme po českých městech, zjistíme, že zmíněná trojice je pouhou špičkou ledovce. Lázně Leopoldov přinášejí solnou jeskyni a léčebný účinek sirnatých pramenů, ve volných chvilkách můžete navštívit nedaleký zámek Buchlovice s malebným anglickým parkem, nabízí se i hrad Buchlov vystavěný v první polovině 13. století. Milovníci ještě dávnější historie nesmí vynechat archeoskanzen Modrá, kde se můžete seznámit s počátky slovanského osídlení u nás.

Jihočeský výlet vám také učaruje

Zavítat můžete i na jih, zajímavým tipem jsou Lázně Nové Hrady. Pobyt v nich má výborný efekt na problémy s oběhovým ústrojím, artritidou či metabolickými onemocněními. Panenská příroda v okolí, kdy se můžete podívat i do Rakouska, ale také výlet do Třeboně, Českých Budějovic nebo Jindřichova Hradce, to už stojí za zmínku. Představme si ještě Lázně Ostrožská Nová Ves, které leží v úrodné nížině nedaleko Uherského Hradiště. Pokud vás láká Moravské Slovácko a trápí vás lupénka, jste vřele vítáni! Zdejší sirné prameny jsou na kožní onemocnění doslova jako stvořené. V okolí lázní se rozprostírá lesopark, ve kterém můžete trávit volné chvilky mezi jednotlivými procedurami.

Booking.com