3 pojistky, na něž by se nemělo zapomínat

3 pojistky, na něž by se nemělo zapomínat
3 pojistky, na něž by se nemělo zapomínat

Jste pojištění? Tuto obligátní otázku vám už stoprocentně někdo musel položit. Možná jste si sami říkali, jestli nemá smysl se pojistit. Odpověď je vcelku jednoznačná. Smysl to samozřejmě má. Není nezbytné volit obrovské množství nejrůznějších pojistek, protože byste se nejspíše nedoplatili. Optimální je uzavřít několik základních pojistek. Pokud uvažujete, jaké by to měly být, jste na správném místě. My se totiž zaměříme na 3 nejznámější, bez nichž se v životě nejspíše neobejdete.

Jak najít levnější pojištění auta?

Možná si ťukáte na čelo a říkáte si, že pojištění automobilu představuje pro každého majitele motorového vozidla povinnost. Ano, v případě povinného ručení tomu tak skutečně je, nicméně existuje k němu spousta doplňkových pojistek. Stejně tak je dobrovolné havarijní pojištění, jež také stojí za to. U povinného ručení máte v současnosti obrovské možnosti porovnání produktů u mnoha nejrůznějších společností. Cenově se lze dopracovat k neskutečným rozdílům. Určitě ale neberte to nejlevnější pojištění ze všech bez dlouhodobější rozvahy. Pojistky se totiž také liší mírou poskytování asistenčních služeb a také dalšími aspekty. Jednání s některými pojišťovnami je často velmi náročné. Z doplňkových pojistek netřeba jmenovat minimálně dvě nejdůležitější, kterými jsou pojištění čelního skla a pojistka pro případ střetu se zvěří. V neposlední řadě nelze zapomenout ani na havarijní pojištění. U nových vozů by se pro majitele mělo jednat o jakousi nezbytnost. Jejich cena je totiž obrovská a nekrýt se by bylo hodně riskantní.   

Jak na pojištění domácnosti? Slevový kód vám s tím pomůže

Mít alespoň jakousi jistotu, že nepřijdete o střechu nad hlavou, zcela jistě stojí za to. Pojištění domácnosti nepatří mezi nijak nákladné produkty, nicméně stoprocentně se vyplatí. Soustřeďte se přitom na dvě oblasti. Tu první představuje pojištění kompletně celého objektu a tu druhou pojistka vztahující se k pojištění věcí, jež jsou nedílnou součástí konkrétní domácnosti. Zkrátka a jednoduše byste se měli zaměřit na komplexní pojistku domácnosti se vším všudy. Nemusí být nijak drahá. V současnosti nabízí Allianz slevový kód, díky kterému se dostanete k výrazně slevě vztahující se na mnoho druhů pojištění. To pak uzavřete za mnohem nižší cenu. Allianz spolupracuje s různými webovými stránkami, které nabízí slevové kupony. Zadejte do Googlu Allianz sleva a uvidíte, kolik můžete ušetřit.

Zdravotní pojištění se slevou? Žádný problém

Třetím typem pojištění, na které je zapotřebí upozornit, je pojistka zdravotní. Nikdy nevíte, co vás může v životě potkat, a tak je dobré zajistit alespoň ostatní osoby kolem vás. Zdravotní pojištění by se o to mělo bez problémů postarat. Vybírat si lze ze dvou základních variant zdravotních pojistek, a to klasického a investičního zdravotního pojištění. Prvně jmenované se vztahuje čistě na vaše zdraví a z druhého můžete mít i zisk. S žádným velkým zhodnocením ale není možné počítat, protože nejde o klasický investiční produkt. Budete-li investovat standardním způsobem do akcií, drahých kovů nebo čehokoli jiného, zhodnocení bude nejspíše vyšší. Výhodnější je bezesporu uzavření standardního životního pojištění a realizace jiného druhu investic. Jinak se zdravotní pojištění bere mnohdy i jako nezbytnost. Hypotéku bez uzavřené smlouvy o životním pojištění jednoduše nedostanete. I bankovní domy potřebují mít jistotu, že se jim finanční prostředky vrátí. Co se týká samotného předmětu zdravotního pojištění, pak se vztahuje na úrazy a samozřejmě i na onemocnění. V neposlední řadě kryje zdravotní pojistka i případy smrti člověka. Každý z nás máme jedinečnou šanci přesně si stanovit celkovou výši výloh, které budou vyplaceny v případě jakýchkoli problémů. Do zdravotního pojištění si pojištěnec také zahrnuje konkrétní situace, jež se mu s největší mohou stát.  

Booking.com