Co vidět v Praze během 3 dní?

Praha je vzrušující město, ve kterém je neustále co dělat, poznávat a objevovat. Není divu, že patří mezi nejnavštěvovanější evropské metropole. Najdete tu romantická zákoutí, svěží parky i tajemné památky opředené pověstmi. Poradíme, co vidět v Praze během 3 dní.

Historické památky

Praha má jedno z nejhezčích historických center Evropy. Toto centrum bylo dokonce celé zapsáno na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Rozkládá se na 866 hektarech a patří sem Pražský hrad, Hradčany, Malá Strana, Staré Město, Židovské město, Nové město a Vyšehrad. Pražský hrad má dokonce prvenství v Guinessově knize rekordů coby největší souvislý hradní komplex na světě.

Kromě nejznámějších památek jako je Karlův most, Staroměstský orloj, Zlatá ulička nebo katedrála svatého Víta si v Praze prohlédnete také barokní šlechtické sídla Nového města a Hradčan, synagogy v Josefově (na půdě Staronové prý odpočívá samotný golem!), secesní Obecní dům nebo kubistické vily pod Vyšehradem. Doporučujeme vybrat hotel v Praze nedaleko centra, ať to nemáte daleko.

Parky

Chození po památkách je sice krásný zážitek, ale když teploty atakují třicítku, není nic lepšího než se schovat někam do chládku. Praha je sice metropole, ale je tu překvapivě spousta zeleně. Jaké jsou nejoblíbenější pražské parky?

  • Stromovka. Největší pražský park s chladivým rybníčkem, udržovanými palouky a košatými stromy. Kromě stínu a klidu tu najdete také hospůdku.

  • Riegrovy sady. Park v centru Prahy s krásným výhledem na město. Občerstvíte se v místní zahradní restauraci, kde se promítají sportovní utkání a hraje živá hudba.

  • Havlíčkovy sady neboli Grébovka. V samém srdci harmonického parku je Gröeberova vila s umělou jeskyní. Milovníci vína mohou ochutnat plody místních vinohradů. Nebo si zahrajte basket či pétanque.

Zoologická zahrada

Zoologickou zahradu v Praze by měl alespoň jednou za život vidět každý. Podle serveru TripAdvisor se jedná o 4. nejlepší zoo na světě. Aktivně se zapojuje do ochrany zvířat i v místech původu a lvím dílem se zasloužila o návrat koně Převalského do volné přírody.

Zoo má obrovský areál, po kterém se dá dopravovat jak po svých, tak lanovkou nebo vyhlídkovými vláčky. Děti si mohou zadovádět na hřištích, v brouzdališti nebo si nakrmit domácí zvířata v mini zoo. Dospělí zase ocení četné stánky s občerstvením a příjemným posezením.

Zvířata jsou k vidění jak ve venkovních expozicích, tak uvnitř – v pavilonech, které věrně napodobují jejich původní domoviny. A kdyby vám některý z obyvatelů zoo učaroval, můžete se stát jeho sponzorem.

Botanické zahrady

Vyhraďte si jeden den na odpočinek. Pražské botanické zahrady jsou k tomu jako dělané. Je jich tu hned několik. Ale jakou si vybrat? Abyste se zbytečně nehonili, určitě si jich neplánujte během jednoho dnu více než jednu. Které jsou ty nejzajímavější?

  • Botanická zahrada Praha: nedaleko zoologické zahrady je jedna z nejpěknějších pražských botanických zahrad. Najdete tu tropický skleník Fata Morgana s exotickými motýli, japonskou zahradu nebo vinice sv. Kláry.

  • Botanická zahrada Malešice: kromě vzácných rostlin si tu můžete prohlédnout i zajímavé budovy, například neorenesanční zámeček či Jiráskovu vilu.

  • Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy: nedaleko centra je další botanická zahrada. Pyšní se velkým skleníkem se subtropickými palmami, bonsajemi a sekvojemi. Pořádají se tu výstavy masožravých rostlin, orchidejí nebo exotického ptactva a ryb.

Muzea

Jestli patříte mezi zvídavé turisty a rádi si prohlédnete něco neobvyklého a vzrušujícího, pak byste si neměli nechat ujít pražská muzea. Je jich tu hned několik a mají široký záběr. Každého z nás zajímají trochu jiné věci, tak jsme pro vás vybrali od každého něco.

Národní muzeum je nejznámější. Po Národním divadle je to takový symbol Prahy a českého národa. Kromě stavby na Václavském náměstí má Národní muzeum i další pobočky. Nabízí expozice archeologické, přírodovědné a historické s exponáty z Česka a Evropy, ale třeba i Asie nebo Afriky.

Muzeum Lega je tu pro milovníky této dánské stavebnice všech věkových kategorií. Najdete tu jednu z největších lego sbírek v Evropě a celkem 1 000 000 kostiček lega. V rámci expozice si prohlédnete historické stavby, známé scénky z filmů či oblíbené hrdiny.

Národní technické muzeum zaujme nejen technicky laděné typy. Kromě expozicí zabývající se technikou, astronomií nebo chemií tu jsou i exponáty z oboru dopravy, architektury, tiskařství, domácnosti či filmu.

Muzeum českého granátu. Granát je vzácný drahokam, který se těží právě na území České republiky. Symbolizuje vášeň, lásku a moc. Panovníky a šlechtice fascinoval již od pradávna. Víte, jak poznat ten pravý od padělku? To a více zajímavých informací se dozvíte právě ve zmíněném muzeu.

Booking.com