Léto v Česku: Aktivní dovolená na Liberecku

Ještěd u Liberce (Česká republika)
Ještěd u Liberce (Česká republika)

Jestliže hledáte ideální místo pro aktivní letní dovolenou, nezaměřujte se pouze na vzdálené destinace. Kousek od Prahy, na severu České republiky, leží region, který překypuje přírodními krásami, historickými památkami a moderními zážitky. To všechno a ještě mnohem víc nabízí Liberecko.

Centrem Libereckého kraje je samotný Liberec. Přezdívaný také "Perla severu", tento historický klenot nabízí řadu turistických atrakcí. Pro ubytování na Liberecku je město ideální, jelikož je dobrým výchozím bodem pro různé aktivity. Vydejte se na prohlídku Libereckého zámku, nebo navštivte některé z moderních turistických lákadel, jako je například centrum Babylon. Pro přírodní zážitky tu máme Libereckou zahradu, kde najdete rostliny z celého světa, a v neposlední řadě Zoo Liberec, která je nejstarší zoologickou zahradou v Čechách.

Nejen městskými atrakcemi může být naplněná vaše dovolená na Liberecku, protože region nabízí řadu přírodních krás. Přírodní park Ještěd, s jeho futuristickým hotelem a televizním vysílačem na vrcholu, je jen jeden z mnoha skvostů regionu. Další nesmírně populární destinací je Český ráj s jeho impozantními skalními městy. Pro milovníky historie je zase tu zámek Sychrov, ukázka neogotické architektury 19. století.

Samozřejmě, Česká republika je plná kouzelných míst pro letní pobyty. Ať už je to malebné Českokrumlovsko se svým světoznámým zámkem, Beskydy s nádhernými horskými trasami pro pěší turistiku, nebo klidná Vysočina s jejími kopci a středověkými městy. Tyto a mnoho dalších destinací jsou skvělou alternativou k Liberecku.

Ať už si vyberete jakékoli místo pro svou letní dovolenou, jedna věc je jistá: můžete si vybrat z široké nabídky ubytování na Hotel.cz. Tato platforma nabízí ubytování pro každý vkus a rozpočet, takže si můžete být jisti, že najdete ideální místo, kde si užijete své letní prázdniny. Nezůstává než říci jedno – šťastnou cestu a nádhernou dovolenou na Liberecku nebo jiném kouzelném místě naší krásné České republiky.

Booking.com