Příjemná dovolená uprostřed přírody v duchu westernových filmů

Šikland (Česká republika)
Šikland (Česká republika)

O Divokém západu slyšel už každý, ale stroj času ještě nemáme a možná by to tehdy mohlo být i trochu nebezpečné. Pokud však chcete ochutnat atmosféru dávných saloonů, která připomene staré filmové trháky, není nic snazšího než zavítat do Šiklandu, zábavního komplexu nedaleko Dolní Rožínky nebo třeba Nového Města na Moravě. Tři velké areály nabízí spoustu hodin zábavy pro malé i velké.

Letní dny si užijete i na malebné Vysočině

Když se řekne dovolená v ČR, mnohým se vybaví Máchovo jezero, Praha nebo moravské sklípky. Ale těch možností je samozřejmě ještě víc. Westernové městečko Šikland přináší aquapark, lanovku nebo sportovní areál, kde se dětí naučí s lukem a rodiče naberou ztracené síly na letních zahrádkách s patřičným občerstvením. V létě se projet na koních nebo si zkusit, jak se rýžuje zlato? To je dovolená s dětmi v ČR s puncem malého dobrodružství. Aneb nuda tady určitě nehrozí…

Originální chatka nebo dokonce srub, ale k dispozici je také kemp, kde si můžete postavit stan. Jednoduše, dovolená v Česku a romantická k tomu! Příjemný odpočinek od pracovního stresu, můžete si půjčit kostým, aby bylo zábavy ještě víc – odreagování přeci není nikdy dost. Svézt se s Union Pacific na trati, která si nezadá s parními vlaky předminulého století, je také zajímavým zážitkem.

Proč jezdit vždycky k moři, když i doma je krásně?

Dovolená na Vysočině možná nenabídne luxusní plážové resorty, ale atmosféru země, kde jste doma a kterou máte rádi. Všude kolem kvetoucí příroda, zoopark a také každodenní originální program, díky němuž děti přestanou zlobit. A když budete chtít poznat také trochu z historie, nabídne právě tato letní dovolená v Česku i malý výlet na Pernštejn nebo třeba na Zelenou horu, kde je kostel sv. Jana Nepomuckého. V nabídce je i Devět skal, výhled plný zeleně na širý kraj a procházka, co příjemně unaví celou rodinu.

Booking.com