Naše první dovolená s dětmi na Maledivách

Maledivy
Maledivy

Na Maledivách jsme byli na líbánkách a moc jsme si to tam zamilovali. Odjížděli jsme odtud těhotní a tak se nám plánovaný návrat hned následující rok jaksi nevydařil. Vždy jsme milovali cestování, ale s dětmi je to jiný level. Říkali jsme si, že vyrazíme až bude mít rok a za sebou všechna povinná očkování, abychom se o něj nemuseli tolik bát. Pak byl zas nemocný a když ne, byly zas další očkování. No a pak se nám podařilo otěhotnět podruhé. Takže obdobný kolotoč a do toho ještě přišel covid. Proto se nám podařilo vyjet na Maledivy až letos a to rovnou se dvěma dětmi ve věku 2,5 a 5,5 let.

Obávali jsme se čekání na letišti, dlouhého letu, přesunů v lodi, velkého vedra, agresivního slunce i klimatizace, jiného jídla a samozřejmě i moře. Musím ale říci, že děti zvládly všechno naprosto skvěle. Až se rozkoukali na letišti a přestalo je bavit jezdit na urychlovacím pásu sem a tam zahráli jsme si párkrát karty a nalepili pár obrázků do knížek a už jsme nastupovali do letadla. Víc jak polovinu letu prospali a zbytek času koukali na pohádky. Po příletu jsme se hned převlékli na krásné čisté toaletě v Male pro matky, kde je i gauč a spousta místa takže se dal pohodlně rozdělat kufr, vyndat všechny připravené kloubouky, brýle, krém, kraťasy a šatičky a vyměnit je za dlouhé oblečení, v kterém jsme v březnu z ČR vyráželi. Osvěžení jsme nastoupili do lodi a po prvních pár skocích na vlnách, kdy se děti smály zanedlouho usnuly a probudily se až na ostrově.

Vybrali jsme si ostrov Thoddoo, kde nás čekali elektrickým buggy vozítkem a dovezli až k ubytování. Vozítko má stříšku a skvěle větrá, přesun byl víc než příjemný. Na ubytování už nás vítali s čestvou kurumbou, tedy kokosem a květy ozdobenými postelemi. Hned jak jsme se vybalili, osvěžili a převlékli se do plavek a šatů, vyrazili jsme na oběd do restaurace patřící k penzionu. Ke skvělému jídlu jsme dostali i fresh juice a osvěžení jsme vyrazili na pláž. Cestou nás míjela buggy s rodinou, kterou jsme si stopli a nechali se společně odvézt k pláži. Tam už nás čekalo dokonalé nekončící pískoviště s nádherným velmi pozvolna klesajícím mořem bez vln. Děti dostaly kromě vrstvy krému plavací vesty a opravdový relax začal. Náš 5,5 letý syn, který neuměl plavat se s vestou velice rychle osmělil natolik, že vyrazil s tatínkem na šnorchlování. Na Thoddoo jsou kousek od pláže kameny, u kterých žijí želvy! A ty hned první den viděl...

Na ostrově jsme si užili úžasný týden a jeli dál. Zvolili jsme totiž kombinaci ostrovů, abychom to měli pestřejší. Po týdnu jsme přejeli na ostrov Rasdhoo, kde nás čekal velmi sympatický mladík jménem Ameen. Na toho naše děti dodnes vzpomínají. Přijal nás jako členy rodiny a pořád se staral o to, abychom byli spokojení. Ubytování bylo v penzionku do patra, kde jsme měli krásný prostorný rodinný pokoj. Oběd byl přímo před penzionem a formou bufetu. Nemohli jsme se rozhodnout, kde nám chutnalo více. Děti, které doma vybírají co ano a co ne se na čerstvém vzduchu po blbnutí ve vodě suverénně pouštěli do všeho co jsme jim nandali. Pláž na Rasdhoo nebyla tak pěkná jako na Thoddoo, ale Ameen nám plánoval obden nějaké výlety. Nejlepší byl nedaleký sandbank, kde bylo úchvatné koupání i šnorchlování, kde náš syn viděl hejna ryb, korály i rejnoka. Dcera se vždy spokojeně plácala ve vodě nebo hrabala v písku a na sandbanku plavala mezi hejny rybek. Dalším hromadným zážitkem pro celou rodinu bylo pozorování žraloků z přístavu, které pro nás Ameen zorganizoval. Házel chviličku kousky ryb a dával je i dětem, které nadšeně házely s ním. Zanedlouho se objevilo asi 7 žraloků a kousky ryb jedly. Krmení kachen si děti vždy moc užívají a toto byl neskutečný upgrade.

Z dovolené máme hromadu úžasných fotek a vzpomínek. Děti se stále ptají kdy vyjedeme znovu. Budeme asi muset vyrazit brzy, abychom společně mohli objevovat další ostrovy.

Booking.com