Kaş je malebné městečko na Tyrkysovém pobřeží

Výhled na centrum města Kaş (Turecko)
Výhled na centrum města Kaş (Turecko)

Malebné městečko na tzv. Tyrkysovém pobřeží. Město ožívá hlavně přes letní sezónu, jelikož přes zimu i místní často odjíždí do vnitrozemí za prací. Kaş se nachází nedaleko Antalye.

Doprava do Kaş

Z Prahy létá pravidelně celoročně do Antalye Pegasus Airlines nebo Turkish Airlines vždy s přestupem v Istanbulu. Přes letní sezónu se sem dostanete bez přestupu, a nejen z Prahy, ale i z Brna, Ostravy nebo Pardubic se Smartwings. Následně je třeba se dostat z letiště v Antalyi do města Kaş, což je nejlepší půjčeným autem, popř. místními autobusy.

Samotné městečko Kaş není nijak rozlehlé, vše se dostanete pěšky, popř místními taxíky, které nejsou nijak drahé.

Aktivity v Kaş

Kaş je dle mého názoru ideální destinací pro letní dovolenou, jelikož tu najdete vše, co turista potřebuje – čisté pláže, přístav, mešitu, obchod, restaurace, bary, mnoho hotelů, půjčovny aut a velkou nabídku možných výletů nebo odpoledních aktivit. Najdete tu i lýkyjské hrobky, které je možné navštívit, stejně jako ulici pojmenovanou po Atatürkovi či pozůstatky malého antického divadla. Město Kaş je typicky turistické město, proto ceny místních potravin v obchodech jsou vyšší než ve zbytku země, ale pro nás jako Čechy jsou to pořád ceny přijatelné.

Na odpolední výlet se můžete vydat na jednodenní výlet lodí na řecký ostrov Kastelórizo. Vřele doporučuji jednodenní výlet do turecké Antalye, Kemeru, Phellos do jeskyně Karain nebo jednodenní potápění po okolí. Je tu možnost vypůjčení skútru či pikniky na lodi. Opravdu výběr aktivit po dobu dovolené je tu pestrý, myslím, že si vybere každý. Velmi populární je tu i stanování a kempy jsou velmi dobře vybaveny.

Letní sezóna tu začíná kolem dubna, když počasí dovolí, tak se můžete koupat už i koncem března. Dříve byl Kaş hlavní destinací pro západní turisty, dnes sem jezdí i velký počet ruských, ale i českých turistů.

Booking.com