Vánoční Praha

Vánočně vyzdobené Staroměstské náměstí v Praze (Česká republika)
Vánočně vyzdobené Staroměstské náměstí v Praze (Česká republika)

Co takhle procházka romantickou vánoční Prahou s vaší drahou polovičkou? Vánoční Praha je večer krásně nasvícená, na Staroměstském náměstí se můžete vyfotit u obřího vánočního stromku nebo navštívit nespočet stánků s občerstvením a dopřát si svařené víno či oblíbené "trdlo". Na vánočních trzích na Staroměstském náměstí, mimochodem vůbec nejstarších svého druhu v Čechách, si můžete užít krásnou vánoční atmosféru a bohatý doprovodný program, den před Štědrým dnem tak můžete shlédnout třeba scénické provedení České mše vánoční

Nebo co takhle v rámci vánoční Prahy navštívit tamní Zoo? V období po Štědrém dnu zde můžete navštívit komentovaná setkání se zvířaty, kde se na patnácti různých místech celého areálu zoologické zahrady dozvíte spousty zajímavostí ze života zejména cizokrajných zvířat, v programu jsou například velbloudi, varani nebo hroši.

Pokud nebude příliš mrznout, určitě si můžete vyzkoušet výšlap na Petřínskou rozhlednu, která je v provozu už bezmála 120 let. Takřka čtyřiašedesát metrů vysoká věž skýtá famozní výhled na celou Prahu, uvidíte panorama Pražského hradu a na severu lze spatřit třeba bájnou horu Říp. Její počátky se odvozují od doby, kdy navštívili Paříž členové Klubu českých turistů, kde je zaujala především Eiffelova věž a odhodlali se něco podobného vybudovat i ve své rodné zemi. A jen tak pro zajímavost, Petřínská rozhledna je také v noci krásně nasvícená.

Staroměstské, ale i Václavské náměstí nabídne také produkci tuzemských i zahraničních hudebních souborů, které svou hudbou určitě navodí příjemnou atmosféru. Na Pražském hradě pak můžete poblíž areálu Katedrály svatého Víta shlédnout tradiční Živý Betlém a zapět si některou z vánočních koled.

Pro zájemce o architekturu Praha nabízí také spoustu vyžití. Co takhle navštívit Letohrádek královny Anny nebo Tančící dům, což je poměrně nová stavba (postavena roku 1996) stojící poblíž pravého břehu řeky Vltavy.

Kulturních možností ve více než milionovém městě je opravdu mnoho, hodí se jistě dodat, že Praha je šestou nejnavštěvovanější lokalitou v Evropě (po Londýně, Paříži, Římě, Madridu a Berlínu). Co zkusit navštívit třeba Národní muzeum se spoustou vzácných sbírek, Strahovský klášter nebo světoznámý Palác Kinských? A to jsme ještě zapomněli na Karlův most, kde si můžete krom suvenýrů nechat nakreslit i kvalitní vlastní portrét.

Booking.com